juu elikkäs minulla on 2 akvaariota tai toista iskä ja äiti huoltaa ja minä minun huyoneessa olevaa 60l allasta voiko taistelu kalan laittaa 60l akvaarioon jossa on jo nyt 6milliä ja 2 tavallistamonnia.. kestääkö se kovuden??
taistelukalasta!!!
taistelukalanmiettijä.
1646
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
60 litrainen riittää kyllä taistelukalalle, mutta miljoonakalat ja taistokoiras ei ole hyvä yhdistelmä.Huntupysrstöiset koiraat voivat joutua taiston hampaisiin. http://koti.mbnet.fi/ap85/miljoonakala.htm
Tässä hyvä sivu taistelukalasta. Lukaiskaapa vanhempiesi kanssa läpi. http://millia.aqua-web.org/tekstit/kalat/labyrinttikalat/taistelukala.htm
Jos "tavalliset monnit" ovat partamonneja, niin niille altaasi on niille kyllä liian pieni. Ja jos ne ovat tyttö ja poika, niin sitä pahempi: ne lisääntyvät tosi helposti, eikä poikasia huoli oikein kaupatkaan just tämän vuoksi.
Tässä partamonnista linkki:
http://koti.mbnet.fi/ap85/partis.htm