HärkäM ja KaurisN

sisukasN

Ihmettelen syvästi voiko näistä tulla koskaan tasa-vertoinen pari?

4

1577

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • herkkä kauris

      kamppailua ja oman paikan etsimistä suhteessa (kumpi nyt pomottaa ja ketä). Mutta molempien tunteet ovat syviä ja vakaita joten aivan erinomainen pari. Omien kokemuksieni mukaan molemmat merkit tarvivatkin suhteessa pientä köydenvetoa. Härkään ei aina iske se sisälleen kaiken jättävä, kiltti persoona, arvostaa että asiat sanotaan kuin ne ovat, ja härkä myös itsekin sanoo mitä mieltä on. Eikä kauris pahemmin hätkähdä härän ajoittaisista tunnekuohuista joissa suusta lentää ties mitä. Loistava pari!

      • kN76

        menossa on jo toinen vastaava yhdistelmä, eka kesti kymmenen vuotta suhtkoht sujuvasti ja tämä nykyinen vaikuttaa yhtä lupaavalta, vaikka tyyppi on aika paljon erilainen kuin eka härkäni.. sinkkuvuosienikin äijätapauksia muistellessa useat parhaat muistot härkämiesten kans koettuja :) kyllä toimii! asenne on ainakin tämä...!


      • KORKEELLA

        VOI EI kokemukset HÄRÄNsarvista no jaa PÄSSIKIN on PÄSSI suurempi työ kääntää.


    • Kyllä toimii

      Meillä ainakin homma toimii kun junan vessa:)
      Itse olen härkä ja tyttöystäväni kauris tietysti välillä ollaan sukset ristissä ja pahasti mutta aina niistä ollaan selvitty.Ainoan pahan piirteen kauriissani olen huomannut ja se on se että hänellä on kauhea tarve tehdä minut mustasukkaiseksi itse otan välillä sen aika raskaasti(kerran petettynä).Mutta ei muutakun tsemppiä.Me härät olemme luotettavia itse en pystyisi ikinä pettämään omaa rakasta ja lisäksi rakastamme nautintoja kaikilla aisteilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      106
      1718
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      127
      1462
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      93
      1326
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      62
      1173
    5. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      10
      1058
    6. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1029
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      216
      848
    8. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      773
    9. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      122
      763
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      728
    Aihe