Mtv3 mollaa Kimiä?

Juttujen perusteella voisi luulla että MTV3 ei halua Kimin voittavan mestaruutta. Onko MTV3 liian "ruotsalainen" kanava ja Kimin menestystä mollataan. Matti Nykäs ilmiö?
Koko mediaväki on muuttanut jotenkin suhtautumistaan Kimiin. Uutisia on vähän ja positiivisia harvoin.
2792
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ajaa nyt italialaisessa huijaritallissa, jolle on aina ollut omat säännöt. Silloin kun Räkä ajoi rehdissä ja reilussa tallissa (MäkLären), niin uutisointi oli eri luokkaa.

Äänestä

Enpä ole nähnyt. Laita nyt esimerkkiä missä mtv3 mollaa Kimiä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ihanoutoa kirjoitti:

Juttujen perusteella voisi luulla että MTV3 ei halua Kimin voittavan mestaruutta. Onko MTV3 liian "ruotsalainen" kanava ja Kimin menestystä mollataan. Matti Nykäs ilmiö?
Koko mediaväki on muuttanut jotenkin suhtautumistaan Kimiin. Uutisia on vähän ja positiivisia harvoin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu