Ajoin haminan poliiseista ohi ja se kiinnitti huomion niihin. ne lähti perääni. Niillä oli siviili laguna farmari (harmaa)ajoivat perässäni pitkät päällä ajattelin vain "vittu eikö tajua ottaa pitkiä pois" poljin jarrua hiljaisella voimalla ei ne ajunnu ottaa pitkiä pois... päätin ottaa etäisyyttä ylinopeudella. Pysyivät perässä. Ajattelin että mitä vittua... miksie ne suostu jäämää vaa pysyy perässä. Otimpa siis riskin ja ohitin rekan ylämäessä. Poliisit sytyttivät vilkut ja snaoin mielessäni "ei jumalauta tahallaa tuntu provosoivan tohonki hommaa!" Minkä takii ajaa puskuris pitkät päällä?! grönholmi ja joku muu poliisi
hanimaan poliisit...
ohittaja.
123164
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kun eivät uskalla puuttua mihinkään oikeisiin ongelmiin niin yrittävät päteä edes jotenkin. Ei voi kun nauraa paskaset naurut niiden perään.
mieltä asiasta. ei ne puutu kuin liikenne asioihin... muut asiat on... "ei ne muita itedä" eikä kuule. Härnäävät muita että saisi kortin pois. Niiinkuin minulta.
tekivät saman minulle viime talvena, ihan tarkalleen. törkeää liikenteen vaarantamiseen lietsomista.
Ihan oikein sulle. Olet nahjusluuseri!
liinat kiinni vaan, siinähän maksavat.Ja mikä parasta, yksi paskalakkikulkuneuvo taas pois pelistä.
pois otto, koska ole sokeakin olet vielä tuon kaahaamisen lisäksi.
Mikä on haaminaa
Niillä voi olla laguna, mutta haminan poliisilla ei ole.
junttien paratiisi.
Pistäppä ketjun aloittaja oma nimesi tänne niin aukeaa muillekin minkälainen idiootti olet.
Olet luultavasti hyvinkin tunnettu Haminan kermaperse piireissä.
narkkareiden kaatopaikka, eikä tod. näk. ollu haminan poliisi, vaan liiekkuva.. eikä ole vain haminalaisten onglma että kusipäiset liikennettä vaaratavat kytät.. ihan koko suomessa sama... mitäpä muuta liikkuvalla olisi tekemistä?
haminan kytät tekee loppujen lopuks hyvää työtä haminan roska-sakin karsimiseks.. joten eiköhän anneta heidän hoitaa työnsä ja nuristaan taas sitten osuu omaan nilkkaan....
Omien kokemusteni mukaan ne ei just tälle "roska-sakille" uskalla tehdä mitään. Eihän niitä vastaan kannata Haminan poliisin mukaan edes nostaa rikossyytettä vaikka on henki ja omaisuus uhattuna.
Niille yhtäänm mitään... jos "roskasakki" kunnolla riehuu ei pollet uskalla edes paikan päälle.
tekee hyvää työtä!??? Hah hah hah hah ......
Ne maksetut kytät nyt ei saa mitään aikaiseksi! Ottaisvat rikollisia kiinni mut just tota 5v leikkii ne jaksaa tehä et sais ees vähä tilasto merkintöjä aikaiseksi.