Siis samanlaiset, kuin esimerkiksi BB-talossa olleella Martinalla on.
Saako muslimivaimo asennuttaa itselleen
rintaproteesit?
4188
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mielestäni ei(en ole kyllä kenelt.kysyny,oma mielipiteeni vain!) vähä niinkuin länsimainen tapa että suurennellaan "rintoja " ja kuljetaan perse paljaana!
Ei saa, koska naisen kuin miehenkin pitää olla hyvin luonnollinen ja Jumala on luonut heille täydellisen ruumiin, sitä ei tarvitse korjailla mitenkään :)
ylläoleva koskee kaikkea muutakin kauneudenhoitoa yleensä. Finnit saavat kiiltää ilman meikkiä, sillä meikkaaminen/hiusten värjääminen/kynsien lakkaaminen on kiellettyä, jos joku muu kuin aviomies näkee. Tämä on siis suomalaisten käännynnäisten yleinen mielipide, muslimimaista kotoisin olevat naiset meikkaavat ja laittavat itseään todella paljon.
Yhtä arvojen vääristymistä koko plastiikkitouhu,
joten ei sen tarvitsisi olla laillista täälläkään.
Tietenkin eri asia on, jos toinen rinta joudutaan poistamaan tai jossain onnettomuudessa loukkaantuu.