näin suurta naista kohtaan. Naista jota en oikeastaan edes tunne niin hyvin että tämä olisi edes järkevää.
Voiko olla
ikävän tunne (m)
71112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tunnen ihan samoin miestä kohtaan jolle en ole koskaan edes puhunut...
Sinä olet tunteellinen ihminen joka kaipaa ihmistä johon tuntee vetoa jollain tasolla. Ei siinä ole mitään pahaa jos haluaa olla jonkun kanssa, vaikkei niin hyvin tuntisikaan toista.
naisesta, kun kerta ikävöit.
Miksi ihmisistä on tullut maitoja tänä päivänä? Jos tunteita on toista kohtaan ja tunne on molemminpuolinen, niin mikä estää tutustumasta.
se on ilmiselvää!
Se hankaloittaa kaiken. Ei ennen ollut tällaista saittia, mihin sai ruikuttaa, sillon avauduttiin jollekulle muulle tai muualle.
Sehän on ilmiselvää.
ole vielä naimisissa, niin ei hän mikään täysin sitoutunut ole suhteeseensa. Ota selvää, mitkä toisen tunteet ovat. Jos hänkin tykkää sinusta, niin rohkeasti vain kohti uusia tuulia. Kuollutta rakkautta ei kannata eloon hengitellä ja jos ei mitään yhteistä ole, niin sekin on tylsää elämää pitemmän päälle.
onko se oikeesti varattu...itse ainakin olen valmis epäilemään jokaista suhdetta...Kuulostaa pahalle, mutta johtuu siitä, että oma suhteeni on enää "kulissi".
Eli en tarkoita, että tahtoisin kenenkään suhdetta rikkoa, mutta ero voi aina olla jo tulossa, muut vaan ei tiedä sitä. Eli asiasta kannattaa keskustella, ainakin jos toinen vaikuttaa kiinnostuneelta.