Onko 6kk miehillä mitään saumaa rauhanturvaajiksi, vai onko käytännössä pakko olla kersantti tai vänrikki?
6kk miehillä saumaa?
4
856
Vastaukset
- njoou
Kyllä pitäis olla saumaa...? Ei muutaku paperit vetämään, ja odottelemaan yhteydenottoa.
- pitäää
jos ei ekalla kerralla tärppää ni monestiko sinne kannattaa lähetellä lappusia vai kannattaako luovuttaa ajoissa? ja kui usein näitä koulutuksia järjestetään?
- ajan kelillä kuin kelillä
pitäää kirjoitti:
jos ei ekalla kerralla tärppää ni monestiko sinne kannattaa lähetellä lappusia vai kannattaako luovuttaa ajoissa? ja kui usein näitä koulutuksia järjestetään?
Kolme reissua takana. Siviiliammatti on autokuski. Siviiliammatti ratkaisee, ei mitkään intin tittelit, ellei puhuta kappareista.
Papereita ei tarvitse laittaa vetämään muuta kuin parin vuoden välein kun puhelimella ei enää saa jatkettua hakemusta. Kannattaa soitella aina koulutuskeskukseen ja pyytää jatkoa. Turhaan sinne alkaa jatkuvasti samoja lappuja lähettelemään.. - ajan kelillä kuin kelillä
ajan kelillä kuin kelillä kirjoitti:
Kolme reissua takana. Siviiliammatti on autokuski. Siviiliammatti ratkaisee, ei mitkään intin tittelit, ellei puhuta kappareista.
Papereita ei tarvitse laittaa vetämään muuta kuin parin vuoden välein kun puhelimella ei enää saa jatkettua hakemusta. Kannattaa soitella aina koulutuskeskukseen ja pyytää jatkoa. Turhaan sinne alkaa jatkuvasti samoja lappuja lähettelemään..Ne pitää olla. Liian hyvillä et pääse, etkä tyyne-passilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1795012Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,204418Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993117Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2532962Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432902- 522511
- 271929
- 221767
- 351760
- 681751