henkistä riippuvuutta ja kun sitä polttelee, se on kuin ottaisi lusikallisen verran aivoja veke.
-huume-h-
-huume-h-
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Polttelin eilen reippaanpuoleisesti. Miten sen aivojen menetyksen pitäsi näkyä? Ei tunnu juuri mitään.
Silloin kun on ryypännyt koko illan, silloin kyllä tuntee, miten joku on oikein reippaalla kauhalla ottanut aivoista osuutensa.
ja vaikutukset ovat sitä suuremmat mitä säännöllisempää köyttö on. mistä sinä ylipäänsä voisitkaan tietää miltä aivojen menettäminen tuntuu? varsinkaan kun sinulla ei niitä ole!!!
huume-h
Jos osaisit lukea, niin sanoinhan että käyttäessäni alkoholia enemmän kuin 5 annosta/ilta, tunnen selvästi seuraavana aamuna, että jotain on taas lähtenyt aivoista.
uskonto palstoille trollimaan? Voin vaikka kannustaa siihen touhuun, mutta pitääkö täällä pyöriä? Tiedän että saat tällä sisältöä elämääsi, mutta hyvänen aika - pakkoko se justiinsa täällä on olla ja jatkuvasti? Vaihtaisit palstaa välillä.
olet juuri asian ytimessä.
ME-NISTIT
huume-h
MOT
Jos se kerran noin tekee niin on se kumma kun olen 7 vuotta pilveä silloin tällöin poltellut ja teen nyt gradua. Ei edes stressaa yhtään ;)
etkä halua tietää, miltä tuntuu kun osa aivoista ns. valahtaa pois.