Minulla on tuo AVG ilmais virustorjunta ohjelma, mutta en tiedä olen noiden aikaisemmin käydyjen ohjeiden mukaan laittanut että se tarkistaa päivityksen kolmen päivän päästä, mutta enpä ole havainnut semmoista, ja pitäisihän se näkyä Zonealarmissa, jos se pyytää hyväksyntää nettiin, ja hyväksyhän se pitää, että se päivittää automaattisesti, mutta ei siellä näy sinne viittaavaa ollenkaan. elikkä kysyisin että miten saan sen itse tarkistettua manuaalisesti päivityksen, kun en tuota kieltä ymmärrä.
miten tarkistan AVG:een päivityksen?
aloittelija 2
1153
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
AVG Antiviruksen voi asettaa päivittymään tiettynä kellonaikana päivästä ("Update will start at: xx:xx"). Jos kone ei tuona aikana satu olemaan päällä, ei tarkistusta tapahdu. Jos palomuuri on päällä, AVG tarvitsee siltä luvan nettiin pääsyyn.
Mielestäni kätevintä on tarkistää päivitykset itse aina silloin tällöin vaikka yhden tai kahden päivän välein. Se onnistuu näin:
1. Avaa AVG Control Center klikkaamalla AVG:n kuvaketta tehtäväpalkista tai käynnistävalikon kautta.
2. Valitse välilehti "Update Manager".
3. Paina "Update now!" Jos palomuuri kysyy tässä, päästetäänkö ohjelma nettiin, vastaa kyllä.
4. Odota, että päivitykset latautuvat ja AVG käynnistyy uudelleen.