Onko hyväksyttävää, jos aloittelioiden ryhmässä, ohjaaja käskee, viemään suoran iskun perille asti kasvoihin? Mitään suojia ei siis ole käytössä.
Hieman pelottaa tuollaiset harjoitukset. Jos pariksi tulee joku "kuumakalle". Voi tulla pahaakin jälkeä.
Alkeis jutskaa
3
974
Vastaukset
- Mayborne
Krav Magassa lyödään hieman perille jo peruskurssissa. Ei siis lyödä LÄPI vaan käytetään hieman leuassa nyrkkiä, että oppii oikean lyömäkohdan. Meille ainakin sanottiin, että jos sattuu olemaan kuumakalle ja vetäsee oikeesti niin sitten vedetään takasin ja potkitaan se ulos :)
- vetäjät
Puupää taitaa olla vetäjä. Ei kenekään täysjärkisen tarvii treeneissä lyödä perille.
Kyllä tekniikan oppii ilman täyskontaktiakin.
Ei ne lyönnit ja potkut ja lukot jää puolitiehen tositilanteessa. Kahjo mikä kahjo tollanen vetäjä. Jos noin olisin treenannu ju-jutsua, eimeidän seurassa olisi yhdelläkään hampaita eikä ehjää niveltä, sen enempää käsissä kuin jaloissakaan, ei siis minullakaan.
Vaihda lajia tain seuraa. Mukava viettää elämää
terveenä ja turpasaamattoman näköisenä. - Mayborne
vetäjät kirjoitti:
Puupää taitaa olla vetäjä. Ei kenekään täysjärkisen tarvii treeneissä lyödä perille.
Kyllä tekniikan oppii ilman täyskontaktiakin.
Ei ne lyönnit ja potkut ja lukot jää puolitiehen tositilanteessa. Kahjo mikä kahjo tollanen vetäjä. Jos noin olisin treenannu ju-jutsua, eimeidän seurassa olisi yhdelläkään hampaita eikä ehjää niveltä, sen enempää käsissä kuin jaloissakaan, ei siis minullakaan.
Vaihda lajia tain seuraa. Mukava viettää elämää
terveenä ja turpasaamattoman näköisenä.Mitä sinä nyt selität ihan ihmettä. Just painotin että ei lyödä läpi vaan käytetään leuassa. Ei se satu ollenkaan. Ihan yhtä paljon sattuu se ku torjuu toisen iskun tai potkun. Tulee samalla mukavaa energiaa ku pikkusen käyttää leuassa nyrkkiä. Sitten patjaan hakataan täysillä. Ei ihmisiä lyödä täysillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512