Mikä stilon huoltoväli,ensi huolto, entäpä takuu kaksi vaiko kolme vuotta?
takuu
stilo
4520
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tuskinpa silosi kestää edes takuu aikaa on muuten melko kehno auto.
Eli joillekkin se ei meinaa upota sinne kaaliin että Fiat on ihan kunnollinen nykyajan auto...(monessa suhteessa jopa parempi kuin ns. "paremmat merkit"
Mut sitten ihan asiaa Autostakin: Takuu 2V, kattaa kyllä ihan kaiken (jopa omat töppäilyt kun yrität jotain fiksata, kokemus puhuu)
Öljynvaihtoväli ULKOMAILLA 20tkm mutta SUOMESSA 10tkm (outoo?)Noh joku rupee perusteleen siltikin tota että suomessa on niin vaihtelevat kelit...mutta onpas se tekniikkakin mennyt niin paljon eteenpäin että suomessakin voisi olla toi 20tkm.
Huoltoväli 20tkm (tulpat 40tkm ja hihna vaihdetaan jo 60tkm, aikas shitti homma)
Mut muuten on ollut ihan jees auto ajella. Ei mitään teknisiä ongelmia.
Halpa auto ostaa mutta huollot on sitten pikkasen kalliimpia auton hintaan nähden. Se on ikävä miinus.
Onko moottori niin vanhaa tekniikkaa että pitää alvariinsa tulppaa vaihtaa? Hihnakin 60tkm vaihdettava. Ketju se pitää olla niin kestää.
ei vaan monessa merkissä ole.