onko se tosiaan niin että keke on historiaa ja mika, mut kimi on ykkönen, miksi perustele?
onko kimi parempi, kuin keke tai mika, miks?
lubiini
4192
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Keke on aika yliarvostettu. Voitti maailmanmestaruuden yhden kerran ja hän pidetään MTV3:n toimesta Suomen shumina. Häkkinen on vielä kahdella mestaruudellaan ykkönen, mutta eiköhän se Räikkönen Häkkisen ohita.
on AINOA ja OIKEA suomalainen F!-mestari. Se on saavutettu TODELLISTEN epäonnistumisien kautta. Menihän mieheltä melkein henki siinä hommassa. Siinä sulle perustelut
Kimi taas on täysi nolla, koska on kaiken liian nuorena saanut, omaisuudellaan reteilevä, epäsympaattinen kakara, joka ei tässä vaiheessa ansaitse kansan ihailua.
Kekestä en osaa sanoo, koska vittu en ollu sillon edes syntyny tai jotain
Nuo ajat olivat hieukan eri aikoja, jotenka nuo pelit eivät olleet näin teknisiä vekottimia kuin nykyaikana. Tietysti on aivan normaalia, hienoa, että tekniikka kehittyy ja se on myöskin fokeissa mukana.
Keke joutui vääntelemään ja kääntelemään autoa, jossa vaihteet joutui toisella kädellä vaihtamaan irrottaen ratista hetkeksi käden.
Häkkinen on kova mies; tosiaankin menestyi hienosti ja vieläkin ajaa kilpaa onnettomuuden jälkeen.
Räikkönen kanssa kova poika, näytti että ei kannata koskaan luovuttaa.
Kovia kaikki kolme, Hyvä Suomin Kova kolmen kopla meillä on formuloissa voittanut ja nyt vielä kaksi sankaria siellä vielä ajelemassa. Hieno homma.
Kyllä kuulunut aikanaan kuljettajien kärkikastiin vaikka maailmanmestaruuden voittikin. Pikemminkin sellainen keskikastin kuljettaja joka muutamalla lempiradalla pärjäsi keskimääräistä paremmin.