Miksi Häkkinen "potkii" Kimiä

Kun Kim vaihtoi Ferrarille, Häkkinen sanoi Kimin tehneen huonon valinnan, olisi pitänyt vain pysyä MacLarenilla.
Kun viimeistä kisaa odoteltiin Häkkinen toivotteli onnea lehtien sivuilla Kimille, mutta sanoi toivovansa MacLarenille maailmanmestaruuden.
Odottelen vain milloin Häkkinen taas avaa suuren suunsa ja vaatii Kimiä luopumaan maailmanmestaruudesta MacLarenin hyväksi bensasotkujen takia.
Alonson kannattajat Espanjassa voisivat kutsua moisia toimia jonkinasteiseksi urheilulliseksi maanpetturuudeksi. Mitä mieltä olette?
6460
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

aikaisemmilla kausilla Ferraria parjattiin ja MäkLäreniä kehuttiin. Nyt ovat osat vaihtuneet eli Ferraria kehutaan ja MäkLäreniä parjataan.

Äänestä
  • Kyllä Penis paljastui sirkuksen suurimmaksi mulquistiksi..

    Äänestä

ajojen jälkeen "Voitto meni oikeeseen osoitteeseen" oli Kovalaisen lausunto. Kekekin oli, että ainahan sitä lauantaina joku lotossakin voittaa. Kyllä se koko kausi ratkaisee voittajan. Ei se mitään tuuripeliä ole, niinkuin Kekellä oli nuoruusvuosina. Tuntui että nyt pitää voittaa F1 kuninkuus "hyvä jätkä" meiningillä, eli Hamilton.

Äänestä

Etteivät kaikkia ole Dennisin kultapoikia. Johan Coulthard paljasti sen mitä oli sanomattakin selvää, molemmilla sama kalusto mutta talli oli koko ajan peukut pystyssä Mikalle. Helvetin huono päätös olisi ollut jäädä kun tuollainen Hamilton olisi tullut tallikaveriksi ja Dennisin suosikiksi.

Äänestä
  • Mika oli hyvä kuski, mutta niinkuin näkyy niin... Mikahan todellakin petasi Kimille pedin silloin McLarenille!!! Nyt kun Kimi lähti menemään (muutaman surkean kauden jälkeen) niin Mika ei tykännyt koska hän itse meni McLarenin mukana moottoririkosta moottoririkkoon. Tuloksena oli sitten kaksi maailmanmestaruutta. Nyttenpä saa Häkkisen poika nähdä kun Kimi voittaa ainakin kolme mestaruutta heti kun meni talliin joka osaa jotain. Kimi on kuitenkin sanonut että ei aja pitkää uraa joten Schumacher saavutukset jäävät vain haaveiksi.

    Äänestä

  • warquz kirjoitti:

    Mika oli hyvä kuski, mutta niinkuin näkyy niin... Mikahan todellakin petasi Kimille pedin silloin McLarenille!!! Nyt kun Kimi lähti menemään (muutaman surkean kauden jälkeen) niin Mika ei tykännyt koska hän itse meni McLarenin mukana moottoririkosta moottoririkkoon. Tuloksena oli sitten kaksi maailmanmestaruutta. Nyttenpä saa Häkkisen poika nähdä kun Kimi voittaa ainakin kolme mestaruutta heti kun meni talliin joka osaa jotain. Kimi on kuitenkin sanonut että ei aja pitkää uraa joten Schumacher saavutukset jäävät vain haaveiksi.

    niin tämä häkkinen on niin tämän Dennisin juoksu
    poika että oli tästä Hamiltonista tekemässä
    maailmanmestaria jo pitemmän aikaa , vituttaa tommoinen , kyllä nyt tänään sanoo että kiva kun
    tuli mestaruus suomeen,mutta ei se puhe ole
    muuta kun paskan jauhantaa,pysy Monacossa!!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihnettelen vaan kirjoitti:

Kun Kim vaihtoi Ferrarille, Häkkinen sanoi Kimin tehneen huonon valinnan, olisi pitänyt vain pysyä MacLarenilla.
Kun viimeistä kisaa odoteltiin Häkkinen toivotteli onnea lehtien sivuilla Kimille, mutta sanoi toivovansa MacLarenille maailmanmestaruuden.
Odottelen vain milloin Häkkinen taas avaa suuren suunsa ja vaatii Kimiä luopumaan maailmanmestaruudesta MacLarenin hyväksi bensasotkujen takia.
Alonson kannattajat Espanjassa voisivat kutsua moisia toimia jonkinasteiseksi urheilulliseksi maanpetturuudeksi. Mitä mieltä olette?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu