Michelin x-ICE north

Olen suunnitellut ostaa tämän Michelinin X-ice north renkaan talvirenkaaksi.

Onko rengas hiljaisempi, mitä esim. Hakkapeliitta 4?

Varmuuden vuoksi on pakko nastat ostaa, kun autoa ajelee kokemattomat kuskit pitkiä matkoja ympäri Suomea. Kitkat omaan käyttööni ostaisin.

Noh, mitä mieltä tästä renkaasta? Koko on Mondeossa 205 / 55 / R16.
81343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Nokia on hiljaisempi ja muutenkin parempi. Kokemusta on molemmista.

Äänestä

200km alla uusilla 185/65 x-ice:lla eikä kyllä vakuuta! Auto "hakee" koko ajan ja keinuu kuin laiva kääntäessä vähän rattia. nyt 10 astetta ja tietty sula tie eli pitää vissiin odotella kunnon jäätä ja etenkin pakkasta, että alkaisivat toimia.. toivottavasti..

Äänestä
  • Miselin on tunnetusti löysärunkoinen rengas, joten käy lisää paineita. Ainakin Miseliinin rungoille tehdyt Ekoturbo-uusionastarenkaat korjautuivat kertaheitolla lisäämällä reilut puoli baria painetta verrattuna normaaliin.

    Äänestä

  • paineita kirjoitti:

    Miselin on tunnetusti löysärunkoinen rengas, joten käy lisää paineita. Ainakin Miseliinin rungoille tehdyt Ekoturbo-uusionastarenkaat korjautuivat kertaheitolla lisäämällä reilut puoli baria painetta verrattuna normaaliin.

    2,5 kiloa joka renkaassa. Luulisi riittävän (?).

    Äänestä

  • seilori.. kirjoitti:

    2,5 kiloa joka renkaassa. Luulisi riittävän (?).

    riittää, jos mittariin voi luottaa.

    Äänestä

  • pitäisi kirjoitti:

    riittää, jos mittariin voi luottaa.

    En ole itse tarkastanut, mutta liikeessä sanoivat tuon määrän laittaneen.

    Äänestä

x ice rengas on suunniteltu huonosti sen kuvio menee tukkoon,palat ovat erittäin lähellä toisiaan ja siksi tietynlainenlumi helposti tumppaantuu . en kannata niiden ostamista koska kuvion tukkeentuessa ei se pidä mitään.

Äänestä
  • Eli TM:n teisteihin ei voi luottaa? 2 vuotena ollut testivoittaja ja tänäkin vuonna toisena..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sdfsdf kirjoitti:

Olen suunnitellut ostaa tämän Michelinin X-ice north renkaan talvirenkaaksi.

Onko rengas hiljaisempi, mitä esim. Hakkapeliitta 4?

Varmuuden vuoksi on pakko nastat ostaa, kun autoa ajelee kokemattomat kuskit pitkiä matkoja ympäri Suomea. Kitkat omaan käyttööni ostaisin.

Noh, mitä mieltä tästä renkaasta? Koko on Mondeossa 205 / 55 / R16.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu