Day after tomorrow elokuva sen kertoi.Vain laatuautoilla on tulevaisuus
jääkausi tulee
eilinen elokuva
4261
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Pelle mikä pelle. Eilisellä elokuvalla ja todellisuudella ei ole mitään tekemistä toistensa kanssa. Siinä ole oikeassa, että vain laatuautoilla on tulevaisuus. Palstasta päätellen olet kuitenkin pahasti sotkenut kaksi asiaa: laatuautot ja Ladan. Niillä on toistensa kanssa vielä vähemmän tekemistä kuin em. elokuvalla ja todellisuudella.
ja elämme tämän jakson n puoliväliä,että ei tule uutta jääkautta ihan heti
" ...olet kuitenkin pahasti sotkenut kaksi asiaa: laatuautot ja Ladan. Niillä on toistensa kanssa vielä vähemmän tekemistä kuin em. elokuvalla ja todellisuudella."
Kyseinen toveri antaa hätkähdyttävän kuvan ns. laatuautojen ja Ladan välisistä eroista. Vertaus on kuitenkin tavattoman onnistunut.
Ns. laatuautoja toveri vertaa elokuvaan, jonka kuvaama maailma ei ole todellisuutta, kuten hän vakuuttavasti toteaa. Edelleen tuosta voi päätellä, että laatuauton käsitekään ei ole todellisuutta, vaan mielikuvaa. Ei voi olla liittymättä tähän mielipiteeseen.
Lada sitä vastoin on toverillemme käypää todellisuutta.
Tuo jos mikä on vakuuttava puheenvuoro Ladan puolesta.
Kyllä lada on ehdottomasti laatu-auto.
Tosin huonoa laatua, mutta laatua se on sekin.