Lokki-valaisimesta

Onko Lokki-valaisimen omistajilla jotain mielipiteitä siitä, millainen lamppu valaisimeen on paras? Uusiin Lokkeihin näyttäisi saavan jopa 100 W:n lampun. Valaisin tulee lahjaksi, joten mietin vain millaisella lampulla ensin valaisimen varustaisin.
1662
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minun mielestäni 100w on jo niin kirkas että lampun muoto alkaa kadota säihkyyn.
Mutta tärkeintähän lampussa on että se valaisee.
Itse laittaisin 60w ja himmentimen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maaria* kirjoitti:

Onko Lokki-valaisimen omistajilla jotain mielipiteitä siitä, millainen lamppu valaisimeen on paras? Uusiin Lokkeihin näyttäisi saavan jopa 100 W:n lampun. Valaisin tulee lahjaksi, joten mietin vain millaisella lampulla ensin valaisimen varustaisin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu