siis millanen kangas,ohut/paksu,miten se käytännössä kiinnitetään häkkiin? ja minkä kokoinen se kangaspala olis hyvä olla? yms :)
pitäs saada riippumatto häkkiin
marsu
3267
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mutta nimimerkistä päätellen marsu :) Farkkukangas silti sopii varmasti kaikille.
Leikkaat vanhoista farkuista lahkeen pätkän, ja avaat sauman. Jos huolittelet ompelukoneella reunat, saat siistimmän tuloksen. Esim. rautakaupat myyvät ohutta ketjua, jolla voit ripustaa maton haluamallesi korkeudelle. Niin ja ne reiät kankaaseen saa kestävimmiksi, kun ostaa ns. purjerenkaita...
Koko onkin ihan makuasia ja riippuu eläimen koosta. Sellainen, missä mahtuu rentona lötköttämään :)
Tein riippumaton marsulleni vanhasta tyynyliinasta, joka oli todella vahvaa kangasta. Ripustin sen kiinni häkin pinnoihin vahvalla langalla, mutta sen voi myös kiinnittää pyykkipojilla tai jollain muulla..
Minulla on kangas aika löysällä, niin että marsuni pystyy siinä lötköttelemään rennosti. Yleensä se nukkuukin siinä yön :) Ja sen alla on kiva olla suojassa :)
eli kangas saa olla ihan reilun kokoinen, jos aiot tehdä siitä riippuvan.. Ja mulla ainakin on maan ja sen riippumaton väli n. 8cm :) Ja hyvin pääsee marsu siihen hyppäämään..
Apua antaen, Herra Polkka Pauhaa
Hei!
Mullakin tuossavälillä noita kaneja on "hoidossa"täällä eli uutta koita hankkimassa. Olen kaneille laittanu säkkikankaasta riippumatot häkkeihin. Eli JOS JOSTAKIN SAAt käsiisi SÄKKIKANGASTA NIIN..KAISTALE SITÄ JA SITTEN VAAN KII PINNOIHIN.Puuvillanen lakanakangas käy myös.
Niin..Jessica olisi vielä kotia vailla.Jami-herra meni hyvään kottin maalle:))
Nuorehko luppiskani,kiltti #jessi# el.suoj.huostaanotettu ei kiusattu tms.. Hoitokodissa vantaalla.
Myydään kuluja vastaan. Hinta 50 euroa häkkeineen. Hinnassa on keskeustelun varaa..on tarkoitus karsia vaan huonoja koteja.
[email protected]