Jumala ja Jeesus eivät olleet lastadiolaisia ja eivät perustaneet tämmöstä harhaoppia.
Jeesus ei ollut
varmaankaan
8575
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 25 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Itsensä perkeleen perustama ja mustaa magiaa.
Muistat opettasi ja hänen oppinsa.
Mikä sinusta teki tyhjän jankuttajan?
Etkö pääse päiväksi bingoon tai marketin eteiseen pelaamaan hedelmäpeliä? Se voisi olla paljon haastavampaa sinulle.
Synnyttäjäni Hengestä on sen sijaan tuttu. Jeesus Kristus on synnyttänyt minut Jumalalle ja pessyt kaikki syntini ois pyhällä verellään. Olen autuas pyhä ja puhdas. Hallelujaa, kiitos Jeesus.
En tarjoa turhaa rihkamaa. Jeesus elävä Jumala sana, hän on tie totuus ja elämä. Tee sinäkin parannus ja usko evankeliumi.
Millä tavalla tuo liitty keskustelun aiheeseen?
Ettei vai jankuta tyhjää!
Jos lestadiolaisuus olis Jumalan tai/ja Jeesuksen perustama niin lestaadiolaiset olisivat ateisteja eikä saatanaa jumalanaan palvelevia!
Väittää että Jumalan tahto on ateismi.
No ompahan rehellinen ainakin, antikristus on viimein paljastanut itsensä. - Kiitos tunnustuksesta.
Helvettiin menee että kolisee, jos parannusta ei tule.
Mutta Kristuksen kirkosta He kyllä tiesivät . Ja molemmat ovat meitä rakastaneet niin paljon että antavat meille synnit anteeksi vieläkin, ja ohjaavat meidät tällä tiellä, ja vievät perille . Se on tässä tärkeintä että TAIVAASEEN pääsemme . kiitos Jeesus .
TÄMÄ PALSTA TAI KETJU ON SAANUT OIKEIN TULET VAIKKA ON VASTA 7 VIESTIÄ JA TÄMÄ .