Helsingin metsänainen

eräs nainen

Telkkarista tuli jokin aika sitten dokumentti naisesta joka asui Helsingissä jossain mettikössä omassa rakentamassa hökkelissä (ei siis luvalla rakentanut). Nainen syötteli kettuja ja lintuja hökkelin edustalla ja kävi kiertämässä roskiksia kaupungilla.

Muistaako tai tietääkö kukaan tuon naisen nimeä?

Entä tietääkö kukaan mitä tälle naiselle nykyään kuuluu, onko saanut pitää hökkelinsä?

5

1033

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyseessä
    • ilmeisesti

      kivikasassa majailustaan tehnyt suuren numeron

      • possuliina

        Minusta tämä Kati oli sen dokumentin perusteella paljon fiksumpi kuin moni muu. Erityisesti nauratti, kun hän sanoi, että hän sanoo, kun ihminen valittaa, että on nälkä, mutta ei voi mennä torilta poimimaan pudonneita perunoita, kun ruoka pitää saada puhtaana marketin hyllyltä, että "Kuole sitten nälkään!"

        Itsekin tunnen monta, ketkä valittavat olevansa äärimmäisen köyhiä ja ei tule toimeen, nälkää näkevät, mutta ei edes leipäjonon leipä kelpaa, kun on kuulemma kuivaa.

        Voi olla, että Sinenmaalla on psyykenongelmia, mutta kenelläpä ei. Hänellä on myös aktiivinen asenne niihin ja hän ei jää toisten armoille. Ihailtava tyyppi. En nyt tiedä kannatanko sitä, että kaikki rakentaisivat metsään luvatta talon itselleen, mutta minusta tuo rakennusprojektikin on uskomaton. Itse en osaisi moista asumusta rakentaa. Kivikasasta se oli kaukana.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      278
      3462
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      21
      1913
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      30
      1561
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      84
      1441
    5. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      138
      1093
    6. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1034
    7. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      67
      1003
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      90
      865
    9. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      727
    10. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      51
      716
    Aihe