Telkkarista tuli jokin aika sitten dokumentti naisesta joka asui Helsingissä jossain mettikössä omassa rakentamassa hökkelissä (ei siis luvalla rakentanut). Nainen syötteli kettuja ja lintuja hökkelin edustalla ja kävi kiertämässä roskiksia kaupungilla.
Muistaako tai tietääkö kukaan tuon naisen nimeä?
Entä tietääkö kukaan mitä tälle naiselle nykyään kuuluu, onko saanut pitää hökkelinsä?
Helsingin metsänainen
5
1039
Vastaukset 5
- kyseessä
Kati Sinenmaa taitaa olla tarkoittamasi henkilö. Näyttää olevan blogit ja nettisivut joista selviää nykymeno.
http://www.sinenmaa.com/
http://sinenmaa.blogspot.com/- eräs nainen
Kiitos, häntä juuri tarkoitin :)
- ilmeisesti
kivikasassa majailustaan tehnyt suuren numeron
- possuliina
Minusta tämä Kati oli sen dokumentin perusteella paljon fiksumpi kuin moni muu. Erityisesti nauratti, kun hän sanoi, että hän sanoo, kun ihminen valittaa, että on nälkä, mutta ei voi mennä torilta poimimaan pudonneita perunoita, kun ruoka pitää saada puhtaana marketin hyllyltä, että "Kuole sitten nälkään!"
Itsekin tunnen monta, ketkä valittavat olevansa äärimmäisen köyhiä ja ei tule toimeen, nälkää näkevät, mutta ei edes leipäjonon leipä kelpaa, kun on kuulemma kuivaa.
Voi olla, että Sinenmaalla on psyykenongelmia, mutta kenelläpä ei. Hänellä on myös aktiivinen asenne niihin ja hän ei jää toisten armoille. Ihailtava tyyppi. En nyt tiedä kannatanko sitä, että kaikki rakentaisivat metsään luvatta talon itselleen, mutta minusta tuo rakennusprojektikin on uskomaton. Itse en osaisi moista asumusta rakentaa. Kivikasasta se oli kaukana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll251171Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän561140Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl519858- 50844
- 46755
- 37679
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63633Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30626Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE182619- 53603