Carinan ohjekirja

Hakusessa ohjekirja Carina XLi -90. Olisiko vihjeitä mistä saisi ko. opuksen tai vaikka löytyykö sähköisesti jostain ?
2528
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kysy alfamerista,luulen että niiltä saa sieltä tilaamalla jos ei mistään autotarvike liikkeestä löydy.

Äänestä

Ilmeisesti käyttjän käsikirjaa tarkoitit? Romuttamoista kannattaa kysyä. Jos ei omalla paikkakunnalla ole romuttamoa, niin muualta voivat kyllä postittaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Carinamutteinarina kirjoitti:

Hakusessa ohjekirja Carina XLi -90. Olisiko vihjeitä mistä saisi ko. opuksen tai vaikka löytyykö sähköisesti jostain ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu