inglesin ruokakaupat?

ollaan inglesin keskustaan lähdössä,tietääkö joku mistä saisi edullisimmin ruoat eli aamupalatatvikkeet ym..?inglesin alueella ettei tarvitsisi taksilla pidemmälle lähteä!onko niitä?pikkumarketit useasti kalliinpia.
72648
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

kiinni missä asutte.esim sandia ostarilla on melko hyvät kaupat.itse ostan juustot, ja leikkeleet liha/juustotiskiltä kaupasta joka sijaitsee alferces provisionales kadulla(rantaan johtava)ja avenida espanjan kulmasta,buenos aires hotellin" alapuolelta"pienehköksi kaupaksi melko hyvä.

Äänestä

kannattaa ehkä noutaa San Fernandon puolelta. Siellä on huomattavasti edullisempaa (ainakin joulukuu 2006. Reppu selkään ja kävelyksi. Erittäin hyvä ja edullinen noutopöytä on nimeltään Las Camelias ja se löytyy Avenida De Tirajana 15 puh. 928760236. Vietin viimejoulukuussa 60v juhlia Kuparipannussa ja palvelu sekä ruoka yllätti myönteisesti.

Äänestä

kiitos vinkistä,meillä hotelli siinä samalla kadulla,mut isompia/edullisempia marketteja jos joku tietää niin kertokaa mitkä kävelymatkan päässä (inglesin keskustan alueella)?kuinka pitkä matka kävellä san fernandoon johon joku suositteli mennä??

Äänestä
  • San Fernandoon pääsee parhaiten/kätevämmin Jardin del solin vierestä ,SAKUs galley-ravintolan ja berryn pubin kohdalta kävelysiltaa pitkin, yli moottoritien ja vasemmalle, seuraavasta isommasta risteyksestä oikealle
    Kävelee alle 30 min mutta taksilla kannattanee tulla takaisin hotellille , hinta n 4 e

    Äänestä

  • san fernandon puolelle voi mennä.talvella oli bellavistan hiperdino kaupassa esim. olut 0.13e tölkki kun osti koko lavan.jos enemmän ostaa joutuu tulemaan taksilla pois.eipä siinä paljon jää voiton puolelle,kokemuksia sentään kertyy.

    Äänestä

Cordillo Buenos Airesin/Las Gacelasin lähellä risteyksessä on ihan hyvä ja edullinen ruokakauppa, tiskiltä saa juustoa ja leikkeleitä irtotavarana kohuuliseen hintaan. La Sandian elintarvikekaupassa on monet tuotteet edullisia, mutta ei ole enää irtotiskiä. Yumbon paikkeilta San Fernandon Eurospariin, Hyperdinoon ja yhteen M:llä alkavaan kauppaan on noin kilometrin matka, siellä onkin sitten tosi monipuolinen valikoima ja edullista, paikalliset käyvät paljon siellä jopa taksilla.

Äänestä

ei oikeasti Ingelissä olekaan. Kaikki suunnattu turnipseille. Ehdottomasti isommat ostokset taksilla San Ferndandosta tai sitten reppu mukaan. Hiperdino ja Ansoco ovat isoimmat marketit paikallisasutusalueella. Eurospar on näitä kalliimpi vaihtoehto.

Vedet ja esim. tuoreet sämpylät on sama ostaa lähikaupasta hotelli vierestä. Niissä ei kannata lähteä säästelemään kun tonkat painaa aika paljon ja sänpylöiden hinnoissa voi loman aikana säästää ehkä pari euroa halvimman ja kalliimman välillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aamupalatarvikkeita kirjoitti:

ollaan inglesin keskustaan lähdössä,tietääkö joku mistä saisi edullisimmin ruoat eli aamupalatatvikkeet ym..?inglesin alueella ettei tarvitsisi taksilla pidemmälle lähteä!onko niitä?pikkumarketit useasti kalliinpia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu