Minä olen vuokran antaja vain kylläkin yhdellä osakkeella.
Oletan kuitenkin jotain vähän seuranneena että vuokran antaja yhteiskuntaluokka ei tämän tason foorumeilla hiippaile.
Oletan kuitenkin jotain vähän seuranneena että vuokran antaja yhteiskuntaluokka ei tämän tason foorumeilla hiippaile.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Olet sitten kohtuullisissa varoissa yhteiskuntaluokkinesi, mutta minäpä osaankin kirjoittaa suomea.
Paljonko pyydät vuokraa yhdestä osakkeesta? Mahtuuko siinä edes nukkumaan? On ilmeisesti suoraan huoneiston oven takana, kun muuten joutusi kulkemaan muiden osakkeiden läpi?
En osaa neuvoa olisiko täällä suomi24:ssa vitseille oma osio.
Korjaan - osakehuoneisto.
Nyt tulit iloiseksi kun olet saanut loistaa.
Kuulijoita sinun terävyydellesi täällä on vain aika vähän.
Itsekin olen vuokranantaja ja käyn täällä.
vuokraan omaa asuntooni. olin itse tavan duunari ikkee on 27vee.... siis olen vuokran-antaja
Ehkä sinua ei kiinnosta käydä, mutta meitä muita kiinnostaa.
Olen pieni palkkainen hoitoalalla työskentelevä nainen. Kyllä huoneistoja voi olla pieni palkkaisellakin. Toki olen erossa saanut osuuteni ja ostin rahoilla rivari kolmion. Avioiduin uudestaan varakkaamman miehen kanssa ja ostin kerrostalo huoneiston pääkaupunkiseudulta.
Yleensä ylemmän yhteiskuntaluokan edustajat osaavat kirjoittaa yhdyssanat oikein.
Muistutuksena kaikille, että tämän foorumin tarkoituksena on jakaa tietoa vuokranantajille omista hyvistä ja huonoista kokemuksista. Tosin löytyy sitä tietoa muualtakin. Mutta pohjimmainen tarkoitus kai on, että vuokranantaja olisi tyytyväinen vuokralaisensa kanssa.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=100&conference=4500000000001943&posting=22000000031283032
Ihan hyvä idea tuo kuvien liittäminen vuokrasopimuksen liitteeksi. Itse otan kuvia huoneistosta tyhjänä enkä lainkaan pistä pahaksi jos vuokralainenkin niin tekee. Selusta kannattaa aina turvata, vaikka toinen osapuoli olisi kuinka kunnollisen oloinen -- oli sitten vuokralainen tai vuokranantaja.