Olen hakemassa nyt oikikseen (Turkuun) toisen kerran. Olen suunnitellut osallistuvani tällä kertaa Lexin valmennuskurssille. Viime vuonna osallistuin erään kaupallisen kurssinjärjestäjän kurssille, ja jäi vähän huono maku suuhun. Minkälaisia kokemuksia teillä on Lexin kursseista? Oliko TehoPlus -kurssi järkevä ottaa? Jääkö vielä tarpeeksi aikaa omaan lukemiseen (,mikä on tietysti tärkein sisäänpääsyn varmistaja)? Kommentoikaa, kaikki Lexin kursseilla olleet! Kiitos.
Lexin valmennuskurssi
oikikseen tosissaan pyrkivä
4941
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
TehoPlus oli parhaiten käytetty rahamääräni ikinä, nimimerkillä sisälle eikä tehnyt edes tiukkaa
itsekin olin viime keväänä kaupallisen järjestäjän (Huippuvalmennuksen) kurssilla, ja en kyllä ikinä menisi uudestaan, vaikka puoleen hintaan seuraavaksi kevääksi tarjosivatkin.
olen menossa lexin tehoplus -kurssille, josta olen kuullut pelkkää hyvää. viime vuonna minulla oli lexin materiaalipaketti, ja opin siitä enemmän kuin koko "huippu"valmennuksen kurssista!
ilmoittautuminen lexin kursseille alkaa 19.11... itse aion ilmoittautua heti sinä päivänä.
Itse olin valmennuskeskuksen kurssilla, eikä kurssista ollut konkreettista hyötyä. Tuntui, että luennoilla keskityttiin vääriin asioihin sisäänpääsyn kannalta. Aion myös ilmoittautua heti 19. päivä Lexin Tehoplus-kurssille. Näämme siis kurssilla huhtikuussa!
Itse osallistuin viime keväänä Lexin tehoplus-kurssille ja pääsin tiedekuntaan sisälle. Opettajat olivat hyviä ja vastaustekniikan harjoittelusta pienryhmissä oli mielestäni todella paljon hyötyä. Suosittelen erittäin lämpimästi kaikille, nähdään tiedekunnassa!