Lexin valmennuskurssi

oikikseen tosissaan pyrkivä

Olen hakemassa nyt oikikseen (Turkuun) toisen kerran. Olen suunnitellut osallistuvani tällä kertaa Lexin valmennuskurssille. Viime vuonna osallistuin erään kaupallisen kurssinjärjestäjän kurssille, ja jäi vähän huono maku suuhun. Minkälaisia kokemuksia teillä on Lexin kursseista? Oliko TehoPlus -kurssi järkevä ottaa? Jääkö vielä tarpeeksi aikaa omaan lukemiseen (,mikä on tietysti tärkein sisäänpääsyn varmistaja)? Kommentoikaa, kaikki Lexin kursseilla olleet! Kiitos.

4

938

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ---

      TehoPlus oli parhaiten käytetty rahamääräni ikinä, nimimerkillä sisälle eikä tehnyt edes tiukkaa

    • kerran pyrkinyt

      itsekin olin viime keväänä kaupallisen järjestäjän (Huippuvalmennuksen) kurssilla, ja en kyllä ikinä menisi uudestaan, vaikka puoleen hintaan seuraavaksi kevääksi tarjosivatkin.

      olen menossa lexin tehoplus -kurssille, josta olen kuullut pelkkää hyvää. viime vuonna minulla oli lexin materiaalipaketti, ja opin siitä enemmän kuin koko "huippu"valmennuksen kurssista!

      ilmoittautuminen lexin kursseille alkaa 19.11... itse aion ilmoittautua heti sinä päivänä.

      • oikikseen tosissaan pyrkivä

        Itse olin valmennuskeskuksen kurssilla, eikä kurssista ollut konkreettista hyötyä. Tuntui, että luennoilla keskityttiin vääriin asioihin sisäänpääsyn kannalta. Aion myös ilmoittautua heti 19. päivä Lexin Tehoplus-kurssille. Näämme siis kurssilla huhtikuussa!


    • Fuksi

      Itse osallistuin viime keväänä Lexin tehoplus-kurssille ja pääsin tiedekuntaan sisälle. Opettajat olivat hyviä ja vastaustekniikan harjoittelusta pienryhmissä oli mielestäni todella paljon hyötyä. Suosittelen erittäin lämpimästi kaikille, nähdään tiedekunnassa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      438
      1901
    2. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      150
      1237
    3. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      90
      1141
    4. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      113
      1131
    5. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      69
      1125
    6. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      176
      984
    7. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      100
      783
    8. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      701
    9. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      50
      699
    10. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      57
      664
    Aihe