Olen hakemassa nyt oikikseen (Turkuun) toisen kerran. Olen suunnitellut osallistuvani tällä kertaa Lexin valmennuskurssille. Viime vuonna osallistuin erään kaupallisen kurssinjärjestäjän kurssille, ja jäi vähän huono maku suuhun. Minkälaisia kokemuksia teillä on Lexin kursseista? Oliko TehoPlus -kurssi järkevä ottaa? Jääkö vielä tarpeeksi aikaa omaan lukemiseen (,mikä on tietysti tärkein sisäänpääsyn varmistaja)? Kommentoikaa, kaikki Lexin kursseilla olleet! Kiitos.
Lexin valmennuskurssi
4
878
Vastaukset
- ---
TehoPlus oli parhaiten käytetty rahamääräni ikinä, nimimerkillä sisälle eikä tehnyt edes tiukkaa
- kerran pyrkinyt
itsekin olin viime keväänä kaupallisen järjestäjän (Huippuvalmennuksen) kurssilla, ja en kyllä ikinä menisi uudestaan, vaikka puoleen hintaan seuraavaksi kevääksi tarjosivatkin.
olen menossa lexin tehoplus -kurssille, josta olen kuullut pelkkää hyvää. viime vuonna minulla oli lexin materiaalipaketti, ja opin siitä enemmän kuin koko "huippu"valmennuksen kurssista!
ilmoittautuminen lexin kursseille alkaa 19.11... itse aion ilmoittautua heti sinä päivänä.- oikikseen tosissaan pyrkivä
Itse olin valmennuskeskuksen kurssilla, eikä kurssista ollut konkreettista hyötyä. Tuntui, että luennoilla keskityttiin vääriin asioihin sisäänpääsyn kannalta. Aion myös ilmoittautua heti 19. päivä Lexin Tehoplus-kurssille. Näämme siis kurssilla huhtikuussa!
- Fuksi
Itse osallistuin viime keväänä Lexin tehoplus-kurssille ja pääsin tiedekuntaan sisälle. Opettajat olivat hyviä ja vastaustekniikan harjoittelusta pienryhmissä oli mielestäni todella paljon hyötyä. Suosittelen erittäin lämpimästi kaikille, nähdään tiedekunnassa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921796- 851262
- 1101123
- 72975
- 105909
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56838- 47751
- 36742
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47691- 33673