440-460

1,8- 2,0 L

Mitä sanotte näistä keksinnöistä? Onko toinen parempi kuin toinen ja onko nuo yleensäkään hintansa väärtti. Näyttäisi vaan olevan muutamia suht´ vähän ajettuja myynnissä eikä hinnatkaan ehkä olisi kovin pahoja, edellyttäen tietysti tekeekö noilla mitään. Onko niissä jotain tyyppivikoja tai jotain piilovikaa jota hakea jos tuollaista havittelisi.

3

1031

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aarre

      Yhdessäkään ei ole ollut vikoja. Pieniä suunnitteluvirheitä löytyy, mutta ei mitään minkä kanssa ei voi elää.

      S40:ssä lumisateen jälkeen takakonttiin menee lunta, jos avaa kannen ennenkuin lumet on lakaistu. Kaikissa on ollut niukasti tilaa millekään kuskin ulottuvilla. Hanskalokero jotenkin älytön uusimmassa V50:ssä.

      Mutta Volvo on hyvä ja luotettava auto.

    • tässä vastaukset

      440 on 5d ja 460 sedan korimalli samasta autosta. Mitään muuta eroa noissa ei ole.

      Tyyppivikojen luettelemisen sijaan tulee lyhyempi lista kun luettelee auton kestävät osat joita on tasan kaksi: perusmoottori (ilman apulaitteita) ja penkkien plyyssit jotka ovat samasta pakasta kuin oikeidenkin volvojen.

      Kaikki muut osat autosta vastaavat laadultaan Fiat Ritmoa. Vaikka perustekniikka on aika pitkälti Renault 19 mallista, olisi tuon auton vertaaminen renaultiin melkoisen törkeä loukkaus - renaultia kohtaan.

    • kotelot

      ruostuvat puhki ajan myötä. Näin käy jokaiselle 440-460 sarjan volvolle ajan myötä...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      186
      5069
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      14
      1711
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      63
      1616
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      126
      1490
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1403
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      49
      1110
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1074
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      299
      957
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      191
      926
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      780
    Aihe