Sen merkin kanssa ei kauaa kannata painiskella! Hyviä esimerkkejä löytyy pilven pimein miksi Renu on kelvoton laadullisesti. Kuinka kauan mahtaa toimia uuden Lagunan nappikäynnistys-järjestelmä? Heh, ehkä 5 vuotta..Entä moottorien kestävyys, huh...
RENAULT ON HUIJAUSTA!!
Elmeri
283737
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Tekstisi tasoa kuvaavat äännähdyksesi "heh" ja "huh". Katu-uskottavuutta lisäisi kieliopin kertaus.
Niin, eihän kyseisen henkilön kielitaito ole kuin suomi. Älkää nyt hyvät ihmiset sekaantuko tuohon, jos joku kirjoittaa jotain väärin, vai jäikö jotain ymmärtämättä? En nyt mitenkään puutu asiaan, mitä kyseinen, suomea osaamaton henkilö sanoi (vaikkakin oli aika pelle).
sillä 316:lla lippis päässä ja selkänoja takakenossa. Onko niissä muuten lainkaan vilkkua vakiona vai otetaanko sen tööning miehiltä heti pois ??
Renaultia voi tietysti arvostella monestakin asiasta, kuten mitä tahansa autoa.
Vaan se joka väittää Rellun moottoria lyhytikäiseksi ei ole Renaultia pahemmin ajellut.
se moottori on heti hajonnut?
Juu, tää on asiaa. Tuli tehtyä elämäni virhe ostaessani lagunan farkun. Huh, huh, huh...
auto lähti heti vuoden tappelun jälkeen ja kyllä vi...taa, kun tuli otettua taloudellisesti takkiin, mutta kunhan vain eroon pääsin. Tuskin uskallan enää edes uutta autoani rellun viereen parkkeerata ettei tartu mitään vikoja.
Siskollani oli taannoin Renault Megane Scenic käytössä, jonka haki liikkeestä uutena.
Toisena päivänä syttyi rengaspaineiden merkkivalot(aivan turhaa elektroniikkaa) ..liikkeeseen ja täyttivät kumit max.kuorman mukaan, ja valot sammuivat. Kesti päivän ja sama juttu, valot palaa ..liikkeessä sanottiin etää aja vaan ja unohda koko valot.
Kolme päivää eteenpäin ..alkoi kytkin luistamaan, ja loppujenlopuksi jäi liikennevaloristeykseen seisomaan, kun ei vaan liikkunut, oli vaihde mikä tahansa.
..oli ensimmäinen ja viimeinen Renault.
..autojen aatelia selvästi :)
.. kun viitsit vaahtoa tuollaista. Vai onko joku päässyt vetämään sinua nenästä autokaupoissa??
Kyllä Renu kestää vertailun kaikkiin muihin saman hintatason kieseihin. Ja nimenomaan tuo konepesä on sitä parasta Rellua....
..olevan tietävä moottoreiden laadusta.. No, onneksi kansainväliset vikalistat ovat lahjomattomia ja ei tunneasioiden pohjalta tehtyjä. Hyvää kesää Anterolle silti, vaikka kävelymies on herkässä Renun omistajana. Jos et omista, ONNEXI OLKOON!
Elmerillä on pakkomielle saada autokseen Rellu, mutta amisviiksen rahat ei laatuautoon riitä, vanhalla Ladanruppanalla ajelu varmaan käy hermoille,heh!
Minä olen syyllinen Elmerin epätoivoon.
Vein siltä naisen Rellulla.
Mutta ei siitä Rellulle kannata suuttua. Elmerin pökiö-viiksiin se Iisi-Liisi kyllästy.
noihin lippalakkimiesten paskapuheisiin ees vastata. Se on IHAN turhaa, ajakoon ne toyotallaan ja karvanoppineen jos haluavat, ei meiltä tarvitse arvostusta saada.
ja vielä kerran diu.
..itseasiassa en ole koskaan lippalakkia pitänyt päässä eli se siitä Toyota-miehestä. Toiseksi, oletko jäänyt Lagunalla tienposkeen pikkutunneilla ja kommunikaattorilla surffailet metsän siimeksessä? Oletkin hyvä esimerkki Rellu-miehestä.. Mutta itse asiaan ettei tärkein unohdu: huolestuttavia ovat aina Rellujen tilastot vikamäärissä vai mitä Diu??
Valhe, emävalhe ja tilasto. Pitää paikkansa jos katsoo ADAC:in vikatilastoja Renaultin kohdalla. Itselläni -97 Laguna ajettu 280000 km ja todella huolettomia kilometrejä. Kuluina lähinnä nafta, vakuutukset, renkaat ja pissapojan neste. En tiedä miten ne saksalaiset renujaan kohtelevat mutta ainakin minulla se on saanut joskus rankkaakin ajoa. Voin kyllä todistaa kirjanpidosta kaikki tapahtumat ja kulut mitä autooni on tehty.
Jaa täälä on toinenkin diu, tai sitten en tosiaan muista mitään mitä olen kirjoittanut. Vedäppä pipo päähän, fake diu.
Siis Diu
Mulla on rahaa ajaa renulla ja korjautella pikku vikoja (sähköt).Mootttorien suhtee ei ole olllut åpaljoa murheita. En voisi kuvitella ajelevani äänekkäällä japsi autolla.
..nuo Rellukuskit, kun eivät tiedä maailmassa olevan muita autoja kuin Relluja ja japseja..
Hauskempia nuo japsikuskit. Kuvittelevat, että auto on tuote, jolla on kaksi ominaisuutta: a)rikki b)kunnossa.
huonoa. Sananlaskuissa piilee asian ydin! Tämän ovat todenneet yhteiskuntien viisaimmat.Mot.
eli köyhä ajaa tojotalla.
Niin, muuten köyhät ajaa just tojotalla ja nisukalla, kun ei ole varaa koko ajan korjauttaa laatu-relluja. Kyllä se kyrpii, kun laatu auto on vuoden aikana 12 kertaa korjattavana, luit ihan oikein, eli siis joka kuukausi, jonka autoa kestin huollot päälle. Sitte oli kukkaro tyhjä ja hermot menneet.
Niin siinä köyhällä käy.Hermot on aina kireenä kun raha ei riitä mihinkään.
Kumma juttu taas. Itsellä Rellu ollut vajaa 2 vuotta, mutta lampun palamisen ohella ei muuta kuin kerran normaalihuollossa. Kyllä sanon Rellua aivan vakaumuksella laatuautoksi!
Mulla vetää sähköt jostain virtapiiristä satunnaisesti maihin. Lamppuja palaa eikä vähiten kojelaudan merkki ja tausta valoista. Hieno piirre on se että käyttöauto tunnusti asentaneensa peräkoukun väärin, saan ilmastoidun sijaisauton ja mun auto otettiin niin pitkäksi aikaa minulle velottomaan korjaukseen että oikosulkeva virtapiiri löytyy.
ei tartte ajaa omalla Rellulla AATTELE!!!! UPEETA
PS: Olen köyhempi kuin useammat muut miljonäärit. Mutta ajakaa te porvarit vain "hienoilla" ja "laadukkailla" Renault-merkkisillä autoilla, olette sen ansainneet.
tojota on käyttökelpoinen merkki ,mutta mitä me merkeistä.
Rellu on auto jolla voi ajaa oikeastaan miten vaan. Ja kuka vaan.