Pia = Pikku Myy

Ei epäilystäkään ketä Pia muistuttaa. Kaikkien ilonpilaajaa ja ärhentelijää Pikku Myytä. Suuttuu ja haluaa aina saada kaikkien tanssivan oman pillin mukaan. Juoruilee ja käräyttää toisia ja akkamaisella tavalla kaakattaa muille toisten juttuja ja lisäksi miettii koko ajan 'mitähän tuoki mahtaa musta ajatella?'. Oisko Pia lukenut vähän liikaa Muumeja?
7397
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kadi on hattivatti

Äänestä
  • ...ehkä nyt talon asukit älys ketä pitää äänestää pihalle (ois jo aikaa sitten pitänyt äänestää ulos!) talon ilmapiiriä pilaamasta ja sehän on PIIA!!!! alusta asti ollut ärsyttävin, No Tiina nyt varmaan lähtee sunnuntaina, sit seuraavalla viikolla jos Fabe ja Piian on äänestyksessä, niin Piia ulos, sit Fabe!

    Finaalikolmikko näyttäs olevan pojat: Sauli,Niko ja Jarkko!

    Äänestä

  • kumpi onkaan niiskuneiti. Jos Kadi on hattiwatti niin sitten kai Suvi.
    Niko on Tiuhti ja Sauli Viuhti. Tiina se ikuinen valittaja rouva Vilijonkka. Onks akikki jo kooossa?

    Äänestä

  • tollo3 kirjoitti:

    ...ehkä nyt talon asukit älys ketä pitää äänestää pihalle (ois jo aikaa sitten pitänyt äänestää ulos!) talon ilmapiiriä pilaamasta ja sehän on PIIA!!!! alusta asti ollut ärsyttävin, No Tiina nyt varmaan lähtee sunnuntaina, sit seuraavalla viikolla jos Fabe ja Piian on äänestyksessä, niin Piia ulos, sit Fabe!

    Finaalikolmikko näyttäs olevan pojat: Sauli,Niko ja Jarkko!

    Tuliko mieleesi?

    Äänestä

Jarkko on Muumipappa
Suvi on Niiskuneiti
Sauli on Nipsu
Tiina on sekä Tiuhti että Viuhti

Äänestä
  • on tämän itsekkään viinaan menevän virolaisen "kaksonen" Muumeissa? Mörkö?

    Äänestä

Piia on hyväntahtoinen, IHANA oma itsensä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiukkuinen ja ärhäkkä kirjoitti:

Ei epäilystäkään ketä Pia muistuttaa. Kaikkien ilonpilaajaa ja ärhentelijää Pikku Myytä. Suuttuu ja haluaa aina saada kaikkien tanssivan oman pillin mukaan. Juoruilee ja käräyttää toisia ja akkamaisella tavalla kaakattaa muille toisten juttuja ja lisäksi miettii koko ajan 'mitähän tuoki mahtaa musta ajatella?'. Oisko Pia lukenut vähän liikaa Muumeja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu