Ihannepaino?
ulrika meinhoff
121366
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Tietenkään ei ole, mutta kuitenkin paremman näköinen kuin läskivuoret. Kummallista, että täällä ei ilmeisesti ymmärretä, että on sellainen kuin normaalipaino, ikäänkuin ei olisi muuta kuin inha ihra ja sitten luuranko.
Alkaako se jostain 75-kilosta?
Luulisin että kuva on manipuloitu, pysyyköhän tuollaiseksi asti hengissä.
Olkoon jokainen laisensa, ei se minulta ole pois.
Läskivuori on silloin kun BMI on yli 35. Välissä 30-35 on läskikukkula.
Olenkohan mä sitten kiltimpi kun sanosin että läskivuori alkaa kun bmi on yli 40. Siinä neljässäkympissähän se taulukkokin muuttuu sairaalloisen lihavaksi.
Vaikea ylipaino voi olla vähän henkisempi juttu kun toisella se on jo vähemmillä ylikiloilla ja toisella vasta hyvin runsailla ylikiloilla.
Mutta tuo alkuperäisen nimimerkki oli kyllä typerä.
Oletteko ihan sairaita, kun kuvia anorektikoista tai liikuntakyvyttömistä lihavista, täytyy vähän väliä tänne laittaa? Noidenkin kahden asian välillä on monen eri kokoisia ihmisiä.
Mitä halusit tuolla kauhukuvalla kertoa?
Hyväuskoisia (lihavia) hölmöjä tällä palstalla riittää. Vartalo voi hyvinkin olla anorektikon, pää ja kasvot eivät. Vai uskooko joku tosissaan, että anorektikolla on noin terve iho ja upeat hiukset? Kasvot ovat hoikan, terveen ihmisen.
eli hukkaan meni provoyrityksesi.
Kuvamuokkaus on ihan helppoa! Noita on pilvin pimein netissä. Oikeasti tuo olisi letkuissa eikä naama näyttäisi tuolta.
Eli varsin helppoa!
Apua, jos mä laihdutan, niin musta tulee tollanen. Mitään välimuotoo ei tietenkään ole, vaan just tollaset luurangot ja ihrapallerot. Ei kannata laihtuu, kun voi käydä noin *avaa illan kolmannen sipsipussin*.
On se kummallista kun jollakulla ei 140-kiloinen nainen ei miellytä silmää niin sitten aivan pakko valita tuollainen.
oma pituus sentteinä, vaikkapa 165, ja siitä kun vähentää 100 (senttiä) niin jää kiloiksi 65. että sellainen...
..mistä noi kuvat nappaa, et tältähän sivult toi on: http://jeanluc.croix.free.fr/comparaisonimages.htm
Et sellasta..