Noormarkussa

Harrastus mahdollisuuksia

Olemme miettineet muuttoa Porista Noormarkkuun, mutta onko Noormarkussa mitään vapaa-ajan vietto mahdolisuuksia? Kuntosalia, kaukalopallo tai jääkiekkojoukkuetta? Vai pitääkö harrastuksien takia lähteä aina Poriin. Asuminen olisi vaan niin paljon halvempaa Noormarkussa.

7

973

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Noormarkkulainen

      Eipä taida mitään noista mainitsemistasi asioista olla, mutta so? Poriin ajaa 10 minuutissa, ei paha.

    • Noormarkun imago

      Noormarkussa käydessä tuntee olevansa mielisairaalan avo-osastolla. Hulluja tulee vastaan joka paikassa, osa istuu ojan pientareella.
      Tämä paikkakunta kannattaa kiertää kaukaa.

      • näyttää onneksi olevan

        vielä siinä kunnossa että osaa tänne kirjoitella... Noormarkku on edelleen hyvä paikka etenkin lapsellisille perheille!


    • täällä

      pari kuntosalia ainakin!

    • alueella asuva

      hei sulle, kysyt isoa asiaa, täällä kunnassa on tehty tutkimus niin sanottujen tois arvoisten tulojen pienuudesta, "suuri" raati tutki ja hutki rahavirtoja ulkopuolisen neuvonantajan opastuksella. Lopputulos aihealue mitä piti tutkia jäi kommentoimatta, mutta huomattiin että kaksi kyläkoulua pitäisi sulkea. Usko mitä uskot mutta kunnassa on pallo hukassa ja pitkään!!!!!! Kouluista vielä miten MONTA L tai R ehtoria kaipaa alue koulu "kankaan kaunis koulu"

      • Kolmen lapsen isä

        Tämä Noormarkku on lapsiperheelle kympinpaikka. Hyvät koulut, keskustassa, kankaalla ja söörmarkussa. Kahtan koulua ollaab ehkä lopettamassa, mutta ei vaikuta 95 prosentille asukkaista mitään. Et varmaankaan ole kuitenkaan muuttamassa lassilaan. Eli se siitä. Hyvät koulut, päiväkodit ym. Rauhallista asua. Urheilutalolla voi harrastaa monenlaista. Siellä on kaksi kuntosaliakin. Urheiluseura toimintaa on väkilukuun nähden todella paljon. Kaikki tuntevat Noormarkun Nopsan. Lisäksi on Koitto. Eli voi harrastaa yleisurheilua, hiihtoa, jalkapalloa, sählyä, koripalloa, pesäpalloa ym. ym. Jos aiot rakentaa talon on noormarkku vieläkin järkevämpi vaihtoehto. Tontit kohtuuhintaisia ja kivenheitto Poriin. Tämän todistaa myös se että kaikkia mäntylän tontit menivät kuin kuumille kiville. Tosin nyt mäntylää on laajennettu jälleen ja tontteja tulee lisää jakoon. Tontteja on myös muualla. Kunnalta voi myös kysyä listaa yksityisten myynnissä olevista tonteista. Vaikea keksiä mitään negatiivista, jos vertaa muihin paikkakuntiin. Kunna talous on väliaikaisesti huonossa jamassa, mutta niin on muuallakin, joko nyt tai sitten muutaman vuoden sisällä. Tervetuloa Noormarkkuun!!!


    • Anonyymi00007

      Tuskin on koska Poriin liittyminen on tuhonnut kaiken toivottavasti joskus irtautua ymmärtää

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      30
      1209
    2. Onko kaivattusi älykäs

      vai onko helposti vedätettävissä
      Ikävä
      67
      849
    3. Miten yksi ihminen

      Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,
      Ikävä
      42
      773
    4. P*skimmat palstalaiset kautta aikojen äänestys

      Nyt kaikki peliin, ilman parasta, ei ole p*skinta! Muistetaan mainita myös ne piileskelevät pirulaiset! 🤓
      Sinkut
      143
      630
    5. Työttömiä suomalaisia ei saa töihin

      Ei hakemuksen hakemusta suomalaisilta ammattilaisilta, Piti sitten filippiiniläisiä palkata. https://www.is.fi/talouss
      Maailman menoa
      279
      615
    6. Luonnollisuus

      Ja luonnonkauneus on kaunista.
      Ikävä
      91
      609
    7. Mikä on hänen nimen viimeinen tavu?

      🎣🎣🎣🎣🎣
      Ikävä
      43
      562
    8. Toivotko jotain tapahtuvan

      Että saisit kaivattusi vaimoksesi?
      Ikävä
      52
      526
    9. Olet lihonut kuin pullataikina

      Olet lihonut kuin pullataikina. Et ole yhtä kaunis kuin aikaisemmin. Oletko ryyppäämässä käynnyt joka ilta?
      Ikävä
      36
      521
    10. Et siis halua

      enää nähdä minua? Lupaan sitten pysyä pois. Ja jos vahingossa satutaan samaan paikkaan voit uskoa että en sitä tahallani
      Ikävä
      47
      510
    Aihe