Olemme miettineet muuttoa Porista Noormarkkuun, mutta onko Noormarkussa mitään vapaa-ajan vietto mahdolisuuksia? Kuntosalia, kaukalopallo tai jääkiekkojoukkuetta? Vai pitääkö harrastuksien takia lähteä aina Poriin. Asuminen olisi vaan niin paljon halvempaa Noormarkussa.
Vastaukset 7
- Noormarkkulainen
Eipä taida mitään noista mainitsemistasi asioista olla, mutta so? Poriin ajaa 10 minuutissa, ei paha.
- Noormarkun imago
Noormarkussa käydessä tuntee olevansa mielisairaalan avo-osastolla. Hulluja tulee vastaan joka paikassa, osa istuu ojan pientareella.
Tämä paikkakunta kannattaa kiertää kaukaa.- näyttää onneksi olevan
vielä siinä kunnossa että osaa tänne kirjoitella... Noormarkku on edelleen hyvä paikka etenkin lapsellisille perheille!
- täällä
pari kuntosalia ainakin!
- alueella asuva
hei sulle, kysyt isoa asiaa, täällä kunnassa on tehty tutkimus niin sanottujen tois arvoisten tulojen pienuudesta, "suuri" raati tutki ja hutki rahavirtoja ulkopuolisen neuvonantajan opastuksella. Lopputulos aihealue mitä piti tutkia jäi kommentoimatta, mutta huomattiin että kaksi kyläkoulua pitäisi sulkea. Usko mitä uskot mutta kunnassa on pallo hukassa ja pitkään!!!!!! Kouluista vielä miten MONTA L tai R ehtoria kaipaa alue koulu "kankaan kaunis koulu"
- Kolmen lapsen isä
Tämä Noormarkku on lapsiperheelle kympinpaikka. Hyvät koulut, keskustassa, kankaalla ja söörmarkussa. Kahtan koulua ollaab ehkä lopettamassa, mutta ei vaikuta 95 prosentille asukkaista mitään. Et varmaankaan ole kuitenkaan muuttamassa lassilaan. Eli se siitä. Hyvät koulut, päiväkodit ym. Rauhallista asua. Urheilutalolla voi harrastaa monenlaista. Siellä on kaksi kuntosaliakin. Urheiluseura toimintaa on väkilukuun nähden todella paljon. Kaikki tuntevat Noormarkun Nopsan. Lisäksi on Koitto. Eli voi harrastaa yleisurheilua, hiihtoa, jalkapalloa, sählyä, koripalloa, pesäpalloa ym. ym. Jos aiot rakentaa talon on noormarkku vieläkin järkevämpi vaihtoehto. Tontit kohtuuhintaisia ja kivenheitto Poriin. Tämän todistaa myös se että kaikkia mäntylän tontit menivät kuin kuumille kiville. Tosin nyt mäntylää on laajennettu jälleen ja tontteja tulee lisää jakoon. Tontteja on myös muualla. Kunnalta voi myös kysyä listaa yksityisten myynnissä olevista tonteista. Vaikea keksiä mitään negatiivista, jos vertaa muihin paikkakuntiin. Kunna talous on väliaikaisesti huonossa jamassa, mutta niin on muuallakin, joko nyt tai sitten muutaman vuoden sisällä. Tervetuloa Noormarkkuun!!!
- Anonyymi00007
Tuskin on koska Poriin liittyminen on tuhonnut kaiken toivottavasti joskus irtautua ymmärtää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va802057Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661259Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu271115- 1411038
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa134880- 97814
- 45727
- 62716
- 61676
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63672