missäs kaikki mukavat ihmiset on kun ei tule tekstiä ruutuun, tässähän aivan kyllästyy odottamaan että joku "sanois" jotain .Täällä kun on niin hiljaista yksin kun asustan ei edes pupua seurana ,sekin kuoli kesällä.kuka lohduttais pikku Nyytiä
missäs kaikki mukavat
tuisku
3286
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Vihdoinkin,miten paljon odotusta,
miten monta haavaa tarvitaankaan
ennen kuin kaksi ihmistä voi
hipaista toisiansa kuin
kuin latvukset kovassa tuulessa,
kietoutua nopeaan kukintaa.
Koko ajan tänne pukkaa viestiä. Oletkos vielä siellä? Mistäpä sinä haluaisit kirjoitella? Täällä on meitä kivoja ihmisiä paikalla. Voi pikku-Nyyti parkaa kun sinun pupusi kuoli kesällä. Suren kanssasi. Nyyh! Nyyh ! (Helpottiko jo?)
♥ Oikein ihanaa syksyä sinullekin ♥
Kotona, Isä lohdutti meitä lapsia, ottamalla tarpeen mukaan turvalliseen isoon syliinsä, sanoen; "Älä ole milläskään, kyllä pian on hyvä olla".
Ja kas kummaa, miten vähin sanoin ja elein, hetken päästä mielipaha oli pois ja leikit jatkui.
Voin olla syli joka antaa lohdun ja turvan. Olkapää joka tukee, kun uuvuttaa.
Korva joka kuuntelee.
Ääni joka sanoo sen, minkä haluat kuulla.
Tämä kaikki on kohdistettu juuri sinuun, ota se vastaan kuin lapsi..... Ilman mitään aikuisten ajatuksia, ole hyvä.
Huomenna on päivä uus...miljoonia, miljoonia mahdollisuuksia. Ota parhaat niistä hyväksesi.
Hyvää yötä.