Adoäitien hiukset mustaksi!

Onko kukaan muu Helsingissä liikkuva törmännyt viime aikoina poikkeuksellisen moneen hiuksensa mustaksi värjänneeseen adoptioäitiin, joka liikkuu Aasiasta adoptoidun lapsen tai lapsien kanssa? Adoptioäideillä on jokin uusi muoti tai sitten he haluavat olla 10% gootteja. Odotan innolla, milloin Suvi Linden ja Paula Risikko liittyvät hiusten värjääjien joukkoon.
3694
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

..että Suomessa arvostetaan toisten ihmisten yksityisyyttä ja annetaan kaikkien elää rauhassa omaa elämäänsä ;D

(Voi sitä jonka elämää hallitsee kateus...mutta lehdessä luki että puolet työkyvyttömyyseläkkeelle jäävistä saa eläkkeen mielenterveydellisistä syistä..joten kait tälläisiä kirjoituksia on vain kestettävä...)

Äänestä

näyttäisi olevan sama villitys bioäitienkin keskuudessa! Minunkin kaksi bioäitiystävääni ovat värjänneet hiuksensa mustiksi!! Voi tätä maailman menoa kun nyt sillä lailla kehtaavat! ;D

Äänestä

Se minua ihmetyttää oikein suuresti, että mistä sinä tiedät, että ne kadulla näkemäsi naiset ovat adoptioäitejä eivätkä biologisia äitejä lapsilleen?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aasiaäidit kirjoitti:

Onko kukaan muu Helsingissä liikkuva törmännyt viime aikoina poikkeuksellisen moneen hiuksensa mustaksi värjänneeseen adoptioäitiin, joka liikkuu Aasiasta adoptoidun lapsen tai lapsien kanssa? Adoptioäideillä on jokin uusi muoti tai sitten he haluavat olla 10% gootteja. Odotan innolla, milloin Suvi Linden ja Paula Risikko liittyvät hiusten värjääjien joukkoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu