Itsestäni tuntuu että olen voiton puolella tässä sairaudessani.Sairasloma on kestänyt 4-viikkoa ja olen saanut jopa luettua tentiin tällä viikolla.Tarkoitukseni on palata töihin viikolla 45, eli vielä olen viikon sairaslomalla.Työssä olo se sitten näyttää että olenko ollut valmis palaamaan työelämään,toivottavasti "kivijalka"on tarpeeksi vahva.
Mitä olet saanut tänään aikaan ?
Mr.Mule
6440
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olen siivonnut, pessyt pyykkiä, laittanut ruokaa ja käynyt lenkillä.
En oikeastaan mitään. Tai sain tiskattua mut siihen se sitten jääkin..=/
kauppa,ruoka,vähän imuroin,täällä netissä,en ulkoillut, pian aion tiskata : meitä siis kaksi saamatonta jotka ei olla vielä innostuneita. Siis mitä tehtäis huomenna joka innostais molempia? Käydäänkö ulkoilee pikkusen vai putsataanko kotia jos ois sit vähän kivempi olla, ei tehdä paljoa kun ei se onnistu kuitenkaan muuta vähän jotain ?
Jos vaikka käytäis ulkona?=)
Kouluun ois pitäny mennä, en mennyt. Tarkotus oli siivota, en siivonnut. Nyt ei tule unikaan, väsyttää pirusti, mutta ku lähinnä vaan paha mieli ja itkettää, kun tuossa pedillä maatessa alkaa ajattelemaan liikaa omaa elämää. Mitä on ollut, mitä mennyt, missä tilanteessa nykyään.
Ei vaan jaksais enää, mikään ei kiinnosta, eikä voimat riitä mihinkään. :(
Monta positiivista ajatusta.
www.positiivarit.fi