Signaalin vahvistus

Pellistä taottiin hieno lautasantenni joka menee nykyisen antennihärpäkkeen jatkoksi, suuntaanko lähimpään suurkaupunkiin Ouluun vai onko joku yleissuunta johon koko Suomessa pitäisi osoittaa wokkipannut?
2360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mikä härpäke? Laita siihen "lautasantenniin" normaalien sat-syöttöjen tilalle, n.35cm vaakalenkki, 30-40cm ulommas ja siitä piuhat telkkariin.Sitten vaan suuntaat sen peilin lähimpään lähettimeen.

Äänestä

päin persettä niin hyvin toimii

Äänestä

Kommentoi aloitusta


"Wokkipannu" kirjoitti:

Pellistä taottiin hieno lautasantenni joka menee nykyisen antennihärpäkkeen jatkoksi, suuntaanko lähimpään suurkaupunkiin Ouluun vai onko joku yleissuunta johon koko Suomessa pitäisi osoittaa wokkipannut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu