Olen järjestämässä omia syntymypäiviäni. Vieraat ovat hyvin räväkkiä ja energisiä 22-26 vuotiaita tyttöjä. Kaipaisin ojelmanumeroita, pelejä ja leikkejä illan ratoksi. Kiitoksia jo etukäteen!!!
Synttäreille menevää ohjelmaa???
iiris_84
1676
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
oletko ajatellut vaikka pitää jokinlaiset teema juhlat?? eli aiheena voisi olla 70/80 luku :) tai vastaava..
leikeiksi ja ajanvietteeksi ehdotan muutamaa:
-twister (olet sitten minkä ikäinen tahansa sopii kaikille)
-Alias (sopii myös kaikille)
-pullon pyöritys/totuus ja tehtävä :)
-limbo :) (Tanssija liikkuu ja taivuttaa itseään taaksepäin ja tanssii vain jalkapohjillaan lattiaan tukeutuen vaakasuoran riman alitse koskettamatta rimaa tai lattiaa.Muut tanssijat alittavat vuorollaan riman, jota lasketaan asteittain alemmaksi kunnes vain yksi on pystynyt sen alittamaan kaatumatta selälleen.)
-silmät kiinni syömistä ( eli otetaan pari itselleen ja toiselle laitetaan huivi/liina silmien eteen ja toiselle vastaavasti jotain suojaa vaatteiden päälle esim jätesäkkiä tai muovipussia tai pyyhkeitä, tämä jolla on silmät sidottu kuuluisi syöttää vastapäätä seisovaa pariaan samalla kun syötettävä neuvoo syöttäjää mihin suuntaan liikuttaa lusikkaa.. tässä voi käyttää vauvan bonaa(hedelmä,marja,ruoka)tai ihan mitä vain mieleen tulee.. voittajia ovat se pari kun on ensiksi syönyt kaiken syötettävän pois :) )
-aikuisten leikki (elikkäs tämä sitten on sellainen "hauska" leikki mitä voi just vanhemmalla tyttöporukalla leikkiä ja täysin huumorin kanssa.. elikkäs jokainen ottaa banaanin tai porkkanan ja tarkoitus olisi syödä sitä kuin miehen sukukalleutta.. tyyli on vapaa... tuomari valitsee voittajan)
-omena vesi vadissa tai ripustettuna langalla oven karmiin roikkumaan :)
-sitten tämä tulitikkuaskin liikuttelu kilpailu elikkäs tarvitaan läjä sukkahousuja ihan porukasta riippuen ja tennispalloja/muita palloja tai perunoita..sukka housut sidotaan vyötärölle ja yhteen lahkeeseen laitetaan pallo ja asetetaan se tuohon haarojen väliin takapuolelta roikkumaan niinkuin häntä ja sitten asetetaan tulitikkurasia siihen eteen.. tarkoitus on saada rasia liikkumaan heiluttelemalla lantiota jotta sukkahousuissa oleva pallo heiluisi ja saisi rasian liikkeelle.. lähtöviiva on tehtävä vaikka teipistä ja maali.. matka voi olla 2-5 metriä ja kuka saa ensimmäisenä rasian maaliin on voittaja :)
tuossa nyt oli muutama leikki :) kai tuollaisia jotkut vielä leikkii :)