oli viestiketju että kannabis aiheuttaa skitsofreniaa. Ja sitten yllättäen otettiin alkoholi mukaan, siihen kommentoisin että kyllähän kaikki tietää että alkoholi paljon käytettynä on paha mutta että kannabiksen ihannoitsijat ei halua tajuta sitä että sekin olisi myrkky niin sillon alkaa ärsyttämään.
Oletteko tosiaankin niin tyhmiä ettette halua tajuta sitä että myrkky sekin on (joojoo maailman pelastava kasvi, auttaa joka vaivaan) .. vai oletteko jo niin pilves kokoajan ettette hyväksy tutkimuksiakaan. "Oon käyttäny 6v ilman ongelmitta" joo näkis tyypin niin joku hermoraunio paska..anonyyminä teidän rikollisten on hyvä kirjotella, kunhan pössyttelyiltänne kerkeette..
Oletteko tosiaankin niin tyhmiä ettette halua tajuta sitä että myrkky sekin on (joojoo maailman pelastava kasvi, auttaa joka vaivaan) .. vai oletteko jo niin pilves kokoajan ettette hyväksy tutkimuksiakaan. "Oon käyttäny 6v ilman ongelmitta" joo näkis tyypin niin joku hermoraunio paska..anonyyminä teidän rikollisten on hyvä kirjotella, kunhan pössyttelyiltänne kerkeette..
Vastaukset 6
Vanhimmat
opettele kirjottaa saatana, ärsyttää lukee pilves tommost skeidaa vittu. ota myssyt ja rauhotu. vittu mä tapan vittu naapurit ku tämmöst lukee. syön mummoni. vittu vituttaa saatana, lisää bongist rauhottavaa saatana
käyttäjien ajattelun luistavan mainiosti (NOT)
Sitten voidaan ruveta puhumaan kannabiksen haitoista kun te pidätte kannabiksen viikonloppu käyttöä vähemmän harmittomana kuin alkoholin viikonloppu käyttöä.
Siitä on kyse. Suhteellisuuden tajusta. Koska asia on niin että kannabis on todellakin huomattavasti terveellisempää kuin alkoholi.
Heti kun täältä loppuu huutelut, että kannabis tappaa, kannabis on hermomyrkky, kannabis aiheuttaa psykooseja jne. niin sitten voimme ruveta puhumaan sen tuomista ongelmista. Minäkin haluaisin niistä puhua, koska ei se ole vaaraton. Mutta, kun suurimmalla osalla teistä ei ole mitään käsitystä mistä te puhutte, kunhan ennakkoluuloja huutelette, niin tässä on tulos.
Metsä nähtävästi vastaa miten sinne huutaa.
ps. tuo ylläoleva on taas joku "teidän leirin" runkun provo.
"Heti kun täältä loppuu huutelut, että kannabis tappaa, kannabis on hermomyrkky, kannabis aiheuttaa psykooseja jne. niin sitten voimme ruveta puhumaan sen tuomista ongelmista"
Eli se psykoosijuttu ei kertonu ongelmista? Onko se pilvipäille vain parempi olotila, ei ongelma.. tai eihän se voi olla koska kannabiksella ei ole haittavaikutuksia. Polta kannabista niin elät 1000 vuotiaaksi. Psykoosi? Se on hörhöjen tutkimusten väärää informaatiota.
Puusta seinään. Kyllä. Sä taisit olla niitä kaloja joiden miestä oli perkeleen tyhmää ylipäätänsä nousta maalle? Puusta alas tulo näyttää olevan sulla vielä vähän kesken.
on provo jos se on kannabiskielteistä, vai mitä? Ja tiedoksi, ystäväpiirissäni on monta kannabiskoukussa, itsekin olen käyttänyt ja aviomieheni poltteli ennen päivittäin n 7 vuoden ajan. Onneksi lopetti hänkin! Pysyy luonnollisesti skarpimpana ja uudet asiat jää helposti muistiin. Kun on päässyt pahimmat "nitkuttamiset" yli ja oppii KÄSITTELEMÄÄN tilanteita joissa pinna kireellä ja olis niiiiiiin rentouttavaa ottaa blossit, on paljon parempi olla! Huomaat jälkeenpäin minkälainen saamaton laama olitkaan pilvessä. Eli jos MIELESTÄSI kannabis on terveellistä, voisit yrittää edes ajatella mitä muuta voisit saavuttaa elämässä, mitä aito eläminen on eikä vaan löhöö pelaamassa pleikkaria tai katsomassa luontodokkareita joutilaana koska on vaan niin mukavaa olla hatseissa lötkönä.