Kannattaako hakeaa Kysin uusiin asuntoihin Taivaanpankon tie 6 - 8, ovatko kalliita ja löytyykö jotain oikein positiivista? Onko tarkotettu meille opiskelijoillekkin?
Kysin asunnot
heikkieno
72949
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ei ole tarkoitettu opiskelijoille. Ainakin Taivaanpankontie 8 ABCDE taloissa asuu varakasta väkeä.
Hienoja asuntoja hyvällä paikalla. Vuokralaiset käydään tarkasti läpi ja järjestyssäännöistä pidetään kiinni. Persaukisille eivät ole sopivia, eivätkä siis varsinkaan opiskelijoille jotka pitävät vielä meteliä.
Opiskelijoille on asunnot erikseen.
Mitä nyt ite oon kuullut niin nää varakkaat käyttäytyy kuin siat niissä asunnoissa. Yx päivä ritilärappusille oli ilmaantunut ihmisen ulostetta...Mistähän johtuu et kys joutuu nostamaan asuntojen vuokria.
Hyvät äänieristyksen ainakin on. Juhlia pidetään meidän kommuunissa miltei joka viikonloppu, eikä melua naapureiden puolelle kuulu. Tai ainakaan eivät ole uskaltaneet sanoa.
Kuulopuheisiinhan AINA kannattaa luottaa!Olen itsekkin törmännyt kyseisiin jätöksiin mutta olisivatkohan ne kotieläinten??? HALOO
ehkä vain olet vain kateellinen ... ettet asu täällä! Me olemme ainakin viihtyneet eikä ole häirinnyt jos jossain pidetään joskus hauskaa vkl.
Miksihän siellä vaihtuu asukkaat niin tiuhaan? En minä kade ole, olen tyytyväinen tähän missä nyt asun
vai niin.
todellisuudessa se on kuitenkin niin, että oikeasti VARAKKAAT ihmiset eivät asu ainakaan vuokrataloissa.
Eikö ylitiivis asukasyhteisö toimi silloin kiertoilmalämmiteisessä jännässä talossa aivan sillä tavalla kuin se olisi tarkoitettu.