mietin uuttaa kameraa ja tällainen uutuusominaisuus tuli vastaan
kuvanvakaaja digikamerassa, onko tärkeä ominaisuus
maksaa enemmän
3566
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Katso "digikamerat" osiota sinä vastausta asiaan.
Eipä kuvanvakaaja ole ollut uutuus enää muutamaan vuoteen. Hyvä lisä niin pokkarissa kuin järjestelmäkamerassa. Järjestelmäkameran rungossa sijaitsevasta vakaajasta hyötyvät kaikki objektiivit, eivät ainoastaan kalliit omalla vakaajalla varustetut objektiivit.
vanha skeptinen kyynikko kun olen. Ja sisältäpäin seurannut fotokaupan markkinointikoneiston työntämien mullistavien uutuuksien lanseerauksia.
Kuten 60-luvun Yashica Electron mainontaa. " Voit kuvata sisällä ilman salamaa!"
Kertomatta mainonnassa vain jäi, että siulla pitää olla jalusta, liikkumaton aihe , kääntösuodin keinovalokuviin tai sietokykyä hyväksyä keltaiset värikuvat. Usottekstyö jotta vihasia asiakkaita riitti?
Se nostalgiasta.
Lopputalvella entinen vakaajaton pokkari kuoli käsiin kolmen vuoden ahkeran uurastuksen jälkeen. Seuraajassa on tämmönen vakaaja ja olen iloisesti yllättynyt. Silmämääräisen tieteellisen arvioni perusteella pari suljinnopeuspykälää pitemmillä ajoilla voi hyvin kuvata, jolloin vaikkapa taidenäyttelyissä ei tarvitse herkkyyden äärirajoilla liikkua nähdyn dokumentoimiseksi. Eikä salaman välke houkuta vartijoita. Olen vaikuttunut ja rohkenen suositella. Toinen valintakriteeri jota painotan on optinen etsin sen näyttöruudun rinnalla. Paljon helpompi saada tukeva ote kun kameraa voi tukea omaan kovaan kalloon eikä se heilu tutisevien hentojen käsivarsien päässä.