Vein eilen vm 2004 a4 Audini ensimmäiseen katsastukseen. Ei mitään huomautettavaa. Katsoin auton pohjaa, kun nostivat auton ylös, ei merkkiäkään ruosteesta ja pakoputkikin kuin uusi. Tämä se on sitä todellista laatua.
Osoitus laadusta
jälleen kerran
141716
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ei ton ikäisessä pitäisikään olla ruostetta.
Ei missään automerkissä.
Vein perjantaina v. 2004 käyttöönotetun Octaviani ensimmäiseen katsastukseen. Ei mitään huomautettavaa. Katsoin auton pohjaa, kun nostivat auton ylös, ei merkkiäkään ruosteesta ja pakoputkikin kuin uusi. Tämä se on sitä todellista laatua.
Minulla oli vettä sisällä Octaviassa, mutta meni silti katsastuksesta läpi.
vein eilen vm1995 850 Volvon noin kymmenenteen katsastukseen, ei vielä ole kertaakaan ollut huomautettavaa, vaan joka kerran ekalla leima. Katsoin auton pohjaa, ei merkkiäkään ruosteesta, ja pakoputkin lähes kuin uusi. Tämä on sitä todellista laatua.
Vein eilen vm 1980 Fiat 127 katsastukseen. Ei mitään huomautettavaa. Katsoin auton pohjaa, kun nostivat auton ylös, ei merkkiäkään ruosteesta ja pakoputkikin kuin uusi. Tämä se on sitä todellista laatua.
auton ylös - ei merkkiäkään pohjasta! Pakoputkikin oli kuin uusi mutta niinhän se olikin.
katsoit, et kai vain Audin?
Vein eilen vm 1972 Lada 1200 L:n katsastukseen. Ei mitään huomautettavaa. Katsoin auton pohjaa, kun nostivat auton ylös, ei merkkiäkään ruosteesta ja pakoputkikin kuin uusi. Tämä se on sitä todellista laatua.
vein perjantaina vm 2004 a4 Audini ensimmäiseen katsastukseen. Huomautettavaa vain raidetangon päistä, pitää vaihtaa. Katsoin auton pohjaa, kun nostivat ylös, ei merkkiäkään ruosteesta ja pakoputkikin menee vielä. Jarruletkuissa selviä haperruksen merkkejä meni toki vielä läpi mutta inssi arveli että ensivuodeksi vaihdettava. Tämäkö on sitä todellista laatua? Eli käyn ensiviikolla uudelleen moikkaan katsastajia.
käytin tuossa -04 A6 katsastuksessa ensimmäistä kertaa, mittarissa 230tkm ja ei mitään huomautettavaa, vilkaisin alle kun oli nosturilla ja auto alta kuin uusi, vaikka eihän tuon ikäisessä mitään virheitä kuuluisikaan olla...
Niin, tämä on sitä LAATUA...
olisi Trabant niin kyllähän sen nyt ainakin 5v tarttis kestää. Eli kaikki nää kirjoitukset täällä on pelkkää skeidaa, ei mitään tekemistä laadun tai laaduttomuuden kanssa.
Ford Mondeo onkin varmaan hyvä auto, mutta ruostetta näkyy yllättävän uusissa autoissa ja nimenomaan ovien alareunoissa, liekkö sekin merkki laadusta.
Olen samaa mieltä, tuo kertoo Audin ylivoimaisesta laadusta.
katsoin autoni pohjaa, en audin. oli toyota, kas kummaa, ei ollut pohjaa ollenkaan. Istuimet pysyi paikallaan pelkällä pyhällä hengellä.