Olen tullut siihen tulokseen, että Novan kuuntelijoilla on todella yksinkertainen musiikkimaku, kun jaksavat päivittäin, vuodesta toiseen kuunnella samoja biisejä. Olenko oikeassa vai väärässä? Mielipiteitä!
Novan kuuntelijat
yksinkertaisia(ko)?
16933
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
olet väärässä
Olet oikeassa.
Et oikeammassa voisi olla.
Jätä tuo kysymysmerkki nimimerkistäsi pois niin kuvaa hyvin sinua.
Sitähän sanottiin demariradioksi.Jonkun päivän sitä yritin vuosia sitten kuunnella enkä sittemmin ole virittynyt taajuudelle.
Samaa soittolistapaskaa kuin muillakin kaltaisillaan.
Työpaikan vaihdon yhteydessä pääsin eroon vähä-älyisiltä kuullostavista hohottavista ja hihittelevistä(Jokinen) tekopirteistä novan toimittajista ja päivästä, viikosta, ja vuodesta toiseen soivista biiseistä ja pölhöistä soittelijoista, jotka kuvittelevat novan toimittajien olevan jotain kaiken tietäviä yli-ihmisiä.
Nyt voin valita kanavan itse, enkä toivottavasti koskaan kuule yhtään sariseppälää, jolla on niin pitkät jalatkin, etteivät mahdu pöydän alle ja jonka sukulaisetkin vaikuttivat aluksi järkyttäviltä kääpiöiltä.
Hallelujaa ja amen.
Kaiken tämän jälkeen jotkut tampiot vielä inttävät, ettei radioasemien pakkokuuntelu ole ongelma...
Miten niin ongelma? Jos 1 / miljoona kokee pakkokuuntelevansa niin ei se mikään ongelma ole.
Ja hänkin vaihtoi työpaikkaa. Ongelmaa ratkesi hänenkin osalta.
mutta jotain on pahasti pielessä jos jaksaa päivästä toiseen kuunnella samoja helvetin biisejä. Töissä yksi äijä kuuntelee Novaa joka helvetin päivä. Onhan se melkoista kidutusta kuunnella samat biisit jopa monta kertaa päivässä. En viitsi asiasta mainita kun olen osa-aikaisena ja kaveri muuten on siedettävä.
Mutta ei voi kuin ihmetellä kuinka jaksaa kuunnella samaa 20 biisin soittolistaa päivästä toiseen! No joo, kyllä ne taitaa sittenkin olla aika yksinkertaisia...
Sinun tietosi 20 biisistä ei pidä paikkaansa.
Mistä johtuu että satojen päivän aikana soitettavien biisien joukosta huomaat vain 20 biisiä?
Ilmeisesti nuo mitä et huomaa ovat täysin turhia biisejä ja ne voisi jättää pois soitosta.
No mutta, nehän on jo poistettu novalta.
Ehkä niitä biisejä on sittenkin 21.
nimim: Mamba ja vielä on kesää jäljellä
Miksi sinä valehtelet jatkuvasti?
aapee on natkuttanut samaa virttä jo vuodesta 2000!
7 vuotta valehtelua samasta. Yrittääkö aapee päästä ennätystenkirjaan?
oli nyt vain heitto koska sille se lista suurinpiirtein tuntuu. Ehkä siellä on jopa 50 biisiä kierrossa. Joka tapauksessa, samat biisit päivästä toiseen, aina vaan ja uudestaan. Joka tätä ei tunnusta, on jo pilannut päänsä Novalla. Kuunnelkaa välillä vaikka hiljaisuutta, on taatusti terapiaa Nova-aivoille.
useita vuosia sitten jätin novan