Vesisadetta riittää? Ällöä ja masentavaa. Tulisipa talvi ja pakkaset ja sitten taas kesä. Koko kesä satoi, siihen syksy vielä putkeen ja kaipa talvellakin taas sataa vettä. Täytyypi hankkia "kesä" asunto jostain lämpimästä.
Mistä
Tätä helvetin
5750
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
joka tämän viestiketjun aloitti...
8 vuotias
Tähän? 23v se on tällä hetkellä.
Itse olen viime päivinä miettinyt ihan vakavissani, mitkä mahdollisuudet mulla olisi päätyä asumaan esim. Espanjan lämpöön. Riepoo siinä määrin tämä Suomen syksy ja talvi. Sadetta, pimeää, kylmää, harmaata ... ei ihme että tässä maassa käytetään niin paljon alkoholia ja mielialalääkkeitä ja itsemurhaluvut on korkealla. Turha ihmetellä, miksi suomalaiset ovat synkistelijöitä.
Ja siltä varalta että joku valopää tulee nyt länkyttämään: "Lähde vaan pois, ei sua täällä kaivata, mikset mene jo", niin tiedoksi vain: lähden heti kun pääsen.
Suomi on vapaa maa, olen myös ajatellut muuttoa.
Taitaa siellä espanjassakin olla muita murheita ihan arpeeksi, somaleita riittää sinnekin.