Koraanissa on moraalisääntöjä muslimeille jokapäiväiseen elämään.
Nämä säännöt ovat tehty miehen ja naisen parhaaksi joilla kunnioitetaan Allahin tahtoa.
Koraanin säännöt ovat samanlaiset miehelle ja naiselle koskien naimattomia miehiä ja naisia.
Myös miehen olisi noudatettava Allahin tahtoa eläessään vapaassa Euroopassa.
Nainen kuuliaisempi ja parempi Allahin tahtoa noudattamaan?
6
564
Vastaukset
- Kujkeli
Eli mikä oli ponttisi? Eli allahin tahtoa noudattaen muslimimiehen tulisi tappaa uskottomia ja raiskata näiden naiset vai mitä?
- Minun kouluni ja uskontoni.
Elä ihan vapaasti sääntöjesi mukaan, mutta älä vaadi, että meidän kouluissamme ei saa opettaa meidän uskontoamme. Ja joulujuhlat kouluissa! Loukkaavat teitä. Milloinkohan sianlihan myynti kielletään kaupoissamme? Johan betoniporsaat on vaihdettu ja Haukivuoren kristilliset tunnukset peitetty muslimivieraiden takia.
Kristityt rukoilevat vapaaehtoisesti, koska rakastavat jumalaansa. Täällä ei ruoskalla ajeta ketään kirkkoon. Miksi teillä on uskonnolliset poliisit?
Heikot johtajat vaativat vahvat turvajoukot. - Tarkastelepa päivämääriä!
Mitä hölmömmät säännöt, sitä myöhemmin kirjoitetut. Pelkkää valtaapitävien alistusta. Ajattele itse. Sinä rakastat Allahia. Miksi? Tottelet orjallisesti muka hänen lakejaan ja unohdat itsesi. Sinun on kaikkeen pakko. Jopa rakkaus on teiltä kielletty järjestettyjen avioliittojen takia. Ja se rakkaudettomuus puolisoanne kohtaan edesauttaa hänen alistamistaan. Nainen on orja ja kodinkone.
Länsimainen nainen ei ikinä alistuisi siihen, että voisi lähteä kotoaan, vain, jos edes pikkupoika olisi hänen vahtinaan. Tässäkin sen näkee! Mikä rooli hänellä on? Suojelee vai valvoo? Pentu! Ei vaan alistaa naista. Ja miksi?
Niin, miksiköhän?- tuollaisen käsityksen?
Kuulostaa kuin puhuisit aivan eri aiheesta?
"The believers who show the most perfect faith are those who have the best character, and the best of you are those who are best to their wives". (Tirmidhi)
http://muslim-canada.org/womensrights.html - as3fsa
tuollaisen käsityksen? kirjoitti:
Kuulostaa kuin puhuisit aivan eri aiheesta?
"The believers who show the most perfect faith are those who have the best character, and the best of you are those who are best to their wives". (Tirmidhi)
http://muslim-canada.org/womensrights.htmlMiksi valtio ei puutu asiaan? Ihmisiä pakotetaan avioliittoihin, tekemään lapsia, palvelemaan miestä... Musliminainen on ORJA, ilman vapauksia, ilman ihmisarvoa.
- ota itse selvää
as3fsa kirjoitti:
Miksi valtio ei puutu asiaan? Ihmisiä pakotetaan avioliittoihin, tekemään lapsia, palvelemaan miestä... Musliminainen on ORJA, ilman vapauksia, ilman ihmisarvoa.
NO HUH..
olen suomalaisen miehen kanssa ollut väkivaltaisessa avioliitossa, ja nyt islamia kunnolla harjoittavan muslimin kanssa, ja voin sanoa että loppui orjuus ja määräily edelliseen avioliittoon.
eli älä puhu kun et tiedäkään
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?6402964- 1101605
Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh721566Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok831410- 1171323
- 1401282
- 1051165
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1381061- 48980
- 49959