miten kauris nainen ja leijona mies tulee toimeen? tai siis voiko siitä koskaan tulla mitään pitkää ja "syvällistä" suhdetta?
voiko tulla
5
1074
Vastaukset
- cold as ice(n)
Mä hermostuin leijonamieheen jo ennen kuin alettiin edes kunnolla seurustelemaan. Mä olen itse rauhallinen luonne ja tykkään pitää matalaa profiilia. Joten periaatteessa on ihan jees, jos mies on sitten puolestaan hieman räiskyvämpi persoona. Mutta tän leijonamiehen dramaattisuus meni överiksi ja mä kyllästyin siihen. Hän oli hirmu puhelias, mutta yleensä sieltä suusta ei tullut mitään kovin järkevää. Hän oli levoton ja äkkipikainen, vähän semmoinen kiukutteleva pikkulapsi.
Muutaman kerran harrastettiin ihan hyvää seksiä, mutta sitten molemmat tajuttiin, että eihän meillä ole juuri mitään yhteistä. Lähdettiin omille teillemme ihan sulassa sovussa. Nyt oon tapaillut parin kuukauden ajan härkämiestä ja kyllä kemiat kohtaavat ihan eri tavalla kuin mitä leijonamiehen kanssa. - aika sujuvasti
Ja vieläkin ollaan ihan asiallisissa väleissä. Meillä ongelma oli siinä, että aloitimme seurustelun kakaroina (minä 16, mies 18) ja sitten kolmekymppisinä olimmekin jo aika toisenlaisia ihmisiä kuin suhteen alussa.
Sain kuulla haukkuja siitä, että olen liian konservatiivinen ja poroporvarillinen, mutta nyt tuo leijona on minua perinteisemmässäkin elämässä tiukasti kiinni.
Sanoisin, että toimii, jos on kyse aikuisista ihmisistä. Tai siis näin oman suhteeni koin. - Poppa-mies
Kauris ei ainakaan hylkää jos sen saa kerran syttymään.Kauris pyrkii aina pitkään ja kestävään suhteeseen ja on hyvin uskollinen.Rakkautta ja hellyyttä paljon,niin homma toimii upeasti.Mulla 22v.suhdetta jo takana eikä ole tarvinnut vilkuilla muita eikä valittaa.
- just me85
Ei tule helpolla toimimaan :( kauris on yleensä suhteessa se joka panostaa siihen. ja leijonakin on aluksi, mutta sitten kääntää hälläväliä vaihteen päälle, ja saman asian kuullut monilta :/ yrittäähän aina voi, eikä pidä yleistää :)
- kaurisäiti
Yhdessä ollaan oltu. Olemme vieläkin yhtä rakastuneita kuin alussa, mutta emme ole välttyneet elämän kolhuilta. Leijona kaipaa huomiota ehkä liiaksikin ulkopuolisilta, mutta kauriin pelatessa oikein korttinsa saa hän loppupeleissä olla aurinkokuninkaansa vaimo, lasten äiti ja rakastajatar... Tunteet ovat erittäin voimakkaita kahden erityyppisen "johtavan" merkin välillä. Kauriin on oltava myös itsekäs ettei leijona jyrää kuin norsu posliinikaupassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.663122Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91841- 1111724
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241239- 1251019
- 97965
- 60944
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67926Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6855- 84849