voiko tulla

kauris ja leijona

miten kauris nainen ja leijona mies tulee toimeen? tai siis voiko siitä koskaan tulla mitään pitkää ja "syvällistä" suhdetta?

5

1121

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cold as ice(n)

      Mä hermostuin leijonamieheen jo ennen kuin alettiin edes kunnolla seurustelemaan. Mä olen itse rauhallinen luonne ja tykkään pitää matalaa profiilia. Joten periaatteessa on ihan jees, jos mies on sitten puolestaan hieman räiskyvämpi persoona. Mutta tän leijonamiehen dramaattisuus meni överiksi ja mä kyllästyin siihen. Hän oli hirmu puhelias, mutta yleensä sieltä suusta ei tullut mitään kovin järkevää. Hän oli levoton ja äkkipikainen, vähän semmoinen kiukutteleva pikkulapsi.

      Muutaman kerran harrastettiin ihan hyvää seksiä, mutta sitten molemmat tajuttiin, että eihän meillä ole juuri mitään yhteistä. Lähdettiin omille teillemme ihan sulassa sovussa. Nyt oon tapaillut parin kuukauden ajan härkämiestä ja kyllä kemiat kohtaavat ihan eri tavalla kuin mitä leijonamiehen kanssa.

    • aika sujuvasti

      Ja vieläkin ollaan ihan asiallisissa väleissä. Meillä ongelma oli siinä, että aloitimme seurustelun kakaroina (minä 16, mies 18) ja sitten kolmekymppisinä olimmekin jo aika toisenlaisia ihmisiä kuin suhteen alussa.

      Sain kuulla haukkuja siitä, että olen liian konservatiivinen ja poroporvarillinen, mutta nyt tuo leijona on minua perinteisemmässäkin elämässä tiukasti kiinni.

      Sanoisin, että toimii, jos on kyse aikuisista ihmisistä. Tai siis näin oman suhteeni koin.

    • Poppa-mies

      Kauris ei ainakaan hylkää jos sen saa kerran syttymään.Kauris pyrkii aina pitkään ja kestävään suhteeseen ja on hyvin uskollinen.Rakkautta ja hellyyttä paljon,niin homma toimii upeasti.Mulla 22v.suhdetta jo takana eikä ole tarvinnut vilkuilla muita eikä valittaa.

    • just me85

      Ei tule helpolla toimimaan :( kauris on yleensä suhteessa se joka panostaa siihen. ja leijonakin on aluksi, mutta sitten kääntää hälläväliä vaihteen päälle, ja saman asian kuullut monilta :/ yrittäähän aina voi, eikä pidä yleistää :)

      • kaurisäiti

        Yhdessä ollaan oltu. Olemme vieläkin yhtä rakastuneita kuin alussa, mutta emme ole välttyneet elämän kolhuilta. Leijona kaipaa huomiota ehkä liiaksikin ulkopuolisilta, mutta kauriin pelatessa oikein korttinsa saa hän loppupeleissä olla aurinkokuninkaansa vaimo, lasten äiti ja rakastajatar... Tunteet ovat erittäin voimakkaita kahden erityyppisen "johtavan" merkin välillä. Kauriin on oltava myös itsekäs ettei leijona jyrää kuin norsu posliinikaupassa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      1721
    2. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      127
      1020
    3. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      108
      1004
    4. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      951
    5. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      58
      811
    6. Minä vuonna kaivittusi on syntynyt?

      Vastausta tässä kaivataan.
      Ikävä
      50
      729
    7. Olit mulle tärkeä...

      😭
      Ikävä
      34
      637
    8. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      35
      636
    9. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      237
      634
    10. Pelkäätkö häntä?

      👍
      Ikävä
      64
      632
    Aihe