Ostaisin 900 turbon kiertokanget. mielellään 09 alueelta ettei tartte ostaa sikaa säkissä, mutta jos on kauempaa niin kai sekin käy jos ei läheltä löydy. soittaa voi 0400-840927
O: Turbo 900 kiertokanget
Riksa
5275
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kerro, minkä vuoden sataseen nuo tulee, niissä kun on eroa.
Täältä löytyy 4kpl -84 kankia ja 4kpl -91 kankia. Uudemmat on ainakin ihan priimat, tosin vanhemmissakaan ei mitään vikaa ole.
Nämä 06-alueella.
En tiedä kummat käy, kun ne ei tule saabiin vaan opeliin cih moottoriin. Pitää tutkia mitä eroa noilla veiveillä on ja kummat käy.
Veivin alapään leveydessä on pienenpieni ero. Mittaa, minkäkokoinen sinne Opeliin sopii, niin kerron, onko se uudempi vai vanhempi malli(kunhan ite saan mitattua ne).
Tiesithän muuten, että turbon veiveissä ei ole mitään eroa tavallisen kaasari- tai ruuttavehkeen veiveihin??
Täältä saat neljä 20e ( toimituskulut) hinnalla.
Mikäs projekti siellä muuten on menossa?? Löytyykö nettisivua tms?
Kapeempi varmaan olis sitten sopivampi, koska olen lukenut jostain et alapäätä joutuu kaventamaan. Jos vaparin veivit on samat niin sittenhän mulla on itselläki semmoset!!!! Tyhmä minä! Onhan mulla jotain stoorii netissä osoitteessa http://members.surfeu.fi/rikupaaso/index.htm
Luultavasti kysessä on ns H-koneen veivit, eli Saabin on oltava -83 tai nuorempi. Jos on, niin ei kun sinne vaan. ;)