Paljonko voi teidän mielestä maksaa hääjuhlapaikasta, johon ei kuulu tarjoiluja... Siis pelkkä tila???
Hääpaikan budjetti
kiti88
3942
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Helsingissä on kalliimpaa kuin jossain pikkukunnassa, riippuu myös kuinka iso paikka, sisältyykö pöydät, tuolit, astiat jne.
Kannattaa huomioida, että keittiö on sellainen, jossa voi lämmittää ruoat, säilyttää jääkaapeissa juomia, kylmät ruoat ja kakun yms (varsinkin kuumina kesäpäivinä). Osassa juhlapaikkoja keittiötilat ovat todella pienet ja alkeelliset.
Meidän paikka on vanha työväentalo, nykyinen urheilultalo. Salissa on tilaa noin 150 hlö:lle. Pöydät ja tuolit on sekä tietysti keittiö, mut ei astioita. Hinta oli joku vähän päälle 100 € eli todellakin pienin menoerä tässä budjetissa. Mutta nyt ollaankin todella pienillä paikkakunnalla.
tila sopivan iso max 100 hengelle. yksi yönseutu 300, mutta eihän sitä ehdi koristella la-aamuna kun se vapautuu 12.00 jolloin pitäisi olla kirkossa jo:D
joten vuokrattiin koko viikonlopuksi, ehtii perjantaina koristella ja laittaa rauhassa, ja hintaa oli 450e, en tiedä onko paljon vai vähän, oli ainakin nätin näköinen paikka:)
toivotaan että löytyisi edullisehko pitopalvelu vielä:)