Rahanvaihto Goalla

Miten Goalla rahanvaihtopisteet ovat auki? Kannattaako esim. Suomessa vaihtaa 20 euroa, että pääsee ensimmäisenä iltana syömään. Lennon jälkeen on varmasti kova nälkä. Missä Goalla rahanvaihtopisteet sijaitsevat suunnilleen? Hotelleissahan ei varmaakaan kannata vaihtaa rahaa.
102520
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

No ei varmana oo nälkä ku tuut perille ku koneessa syödään kaks kertaa..ainakin meidän lennolla oli näin (Aurinkomatkat). Rahaa voi vaihtaa vaikka lentokentälle tullessa sen pari kymppiä niin saat ensihätään ainakin juotavaa ja jos nyt nälkä yllättää myös syötävää. En muista aukioloaikoja rahanvaihdossa, mutta kyllä ne oppaat osaa kertoa sit.

Ihanaa lomaa! Toivottavasti itsekin pääsisi taas pian Goalle!

Äänestä

moi
kannattaa vaihtaa 10-20e pääsee alkuun Goalla

ettei nälkä yllätä,ym,ym

vauhdikasta matkaa

Äänestä

saat aina huonoimman kurssin a)Suomessa b) kentällä ja c)hotelleissa

Äänestä
  • Konkurssi tulee,jos vaihtaa Suomessa,kentällä,hotellissa 10-20e,että pääsee alkuun ja matka on pilalla


    heh,heh

    Äänestä

Helpoin, mukavin ja nopein ja turvallisin on vaihtaa aina pieniä eriä oman tai vierushotellin respassa. Ero on muutamia senttejä jos sitäkään verrattuna rahanvaihtopisteisiin.

Äänestä
  • Kannattaa vaihtaa ehdottomasti rahanvaihtopisteissä. Kannattaa kuitenkin seurata kurssia, eroja on jonkun verran. Olemme olleet Goalla viisi kertaa, eikö ole kertakaan ollut mitään ongelmia. Ja koneen pöperöiden jälkeen on taatusti nälkä perille päästyä.

    Äänestä

  • janne&riikka kirjoitti:

    Kannattaa vaihtaa ehdottomasti rahanvaihtopisteissä. Kannattaa kuitenkin seurata kurssia, eroja on jonkun verran. Olemme olleet Goalla viisi kertaa, eikö ole kertakaan ollut mitään ongelmia. Ja koneen pöperöiden jälkeen on taatusti nälkä perille päästyä.

    Lokakuun alussa kun tulin niin kurssi oli 54 ja nyt jo 55.5 tai jopa 56. Tama niille jotka ovat kiinnostuneita paikallisesta kurssista Goalla.

    Äänestä

Intian valuuttaahan ei suomessa saisi vaihtaa ;)
ja intiaan ei saa viedä eikä sieltä saa tuoda paikallista valuuttaa rajan yli.

eli pärjää hyvin kun vaihtaa vasta paikan päällä. joka paikassa saa vaihdettua valuuttaa, viime reissulla paikallinen apteekki antoi parhaan kurssin!

Äänestä
  • Forexilla vaihtavat euroja rupioihin. pikku summan voi vaihtaa niin voi heti käydä ostamassa juotavaa.
    tulee muuten rikas olo...
    rahaa voi perillä vaihtaa missä vaan, hotellissa, rannalla jne

    Äänestä

  • Kyllä rupioita on voinut vaihtaa Suomessa jo jonkun vuoden ajan - eri asia sitten kuinka kannatavaa se on

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


matkustaja kirjoitti:

Miten Goalla rahanvaihtopisteet ovat auki? Kannattaako esim. Suomessa vaihtaa 20 euroa, että pääsee ensimmäisenä iltana syömään. Lennon jälkeen on varmasti kova nälkä. Missä Goalla rahanvaihtopisteet sijaitsevat suunnilleen? Hotelleissahan ei varmaakaan kannata vaihtaa rahaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu