lähiverkossa joka koneelle oma virustorjunta?

työpaikalla ei ole joka koneella omaa virustorjuntaohjelmaa, eikö pitäisi kuitenkin olla?
2121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tottakai jokaisella koneella omansa.

Yrityksillä voi olla yksi yhteinen palomuuri ja jotain virustorjuntaa sähköpostien suhteen, mutta minusta silti molemmat pitäisi olla vielä konekohtaisesti.

Ainakin virustorjunta.

Äänestä
  • kun en näitä lähiverkkoasioita ihan jetsulleen osaa (lue: en lainkaan) mutta kuulosti näin maallikonkin korvaan oudolta että "pomon" koneessa on f-secure ja muut surffaavat pelkän windowsin palomuurin varassa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eikö niin? kirjoitti:

työpaikalla ei ole joka koneella omaa virustorjuntaohjelmaa, eikö pitäisi kuitenkin olla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu