Eli kuinka kuitataan huoltovalo ed. mainitusta autosta?? Kyseessä öljynvaihdosta ilmoittava symboli.
---kiitos tietäjille----
Huoltovalon kuittaus
15
18935
Vastaukset
- /..\
Jos siellä taulussa on se jakoavaimen kuva, niin näin:
Paina trippinappia, sitten käännät avaimella virrat päälle. Näyttöön tulee luku 10 joka lähtee siitä laskemaan alaspäin - kun tulee 0 ja sen eteen = nosta sormi pois napilta.
Kytke virta pois ja takaisin päälle niin huoltomittari on taas toiminnassa.- !!!!!
Sehän onnistu..=)
- Anonyymi
!!!!! kirjoitti:
Sehän onnistu..=)
Ja aja sen jälkeen noin 100 000km samoilla öljyillä, ja tule sen jälkeen palstalle provoamaan, miten ei moottorit kestä!!...
- kari772
Toimii myös Berlingo 2009
- Kiitostiedosta
Ja C3 2008.
- ylikom,rautakallio
Tyhmiä on Citikkakuskit,eihän ne muuten Citikalla ajaisikaan.
- Parempaan_menossa
Olen sentään vähän viisastunut. Ennen ajoin Corollalla. Nykyisin C5 Tourerilla. Onhan tämä jo oikea auto siihen verrattuna.
- Jokuvaa3
Toimi c4 2011
- Jokuvaa3
Toimi c4 2011
- Tinamiestomppa
Toimii myös Berlingo 2013
- Sitikka
Myös Jumpyssä 01vm
- Iiläinen
Toimi C4 Grand Picassossa vm. 2008. Omistajan käsikirja neuvoi kikkailemaan avaimen lukitusnäppäimellä, mutta eipä toiminut. Kiitos tiedosta.
- Anonyymi
Onnistui myös DS4 Sport Chic (2011)
- Anonyymi
Citikan huoltovalo kuittaantuu kun se ajetaan Kuusakosken tarhaan leukojen väliin.
- Anonyymi
Kiitos toimi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578960IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3116237Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661340Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61291- 1091101
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.78949Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60857Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43778MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23676