Moi jos tiiätte mitä halloween pirskeillä voisi olla
ohjelmana nii vastaa
Halloweeneille tekemistä
2
2541
Vastaukset 2
- joku tyyppi
Menehän katsomaan tästä: http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=2000000000000013&conference=4500000000000661&posting=22000000030106453
- zip.
ota joku kuppi johon mahtuu käsi ja täytä kuppi vedellä. lämmitä vesii ja sekoita sekaan perunajauhoja (noin 1rkl 3dl vettä, tai kokeilemalla löytyy hyvä suhde) Seoksen pitäisi jähmettyä suht ällöttäväksi limaksi. laita liman sekaan muutama herne jotka pitää metsästää limasta. Voit vielä laittaa siteen sen silmille joka tunkee kätensä limakuppiin. Halpa ja helppo ja tosi ällöttävän tuntuinen varsinkaan kun ei tiedä mihin kätensä tunkee... Limasta pitäisi tulla kirkasta, hieman jäykempää kun normaalista syötävästä kiisselistä.
Ja aina hauska kammokuja. :D johon voi laittaa kaikkea ällöttävää tai ihminen voi olla pelottelemassa ihmistä joka kulkee vaikka silmät kiinni kammokujan läpi.
Helppo herkku halloween juhliin on vihreä hyytelö, hyytelö on nopea tehdä, sen voi tehdä vihreään mehukattimehuun (menee noin. 5 minuuttia se aika mikä menee hyytelön jähmettymiseen (ohjeita löytyy netistä ja liivatejauheen/liivatelehti purkin kyljestä)
Ja muualta netistä googlaamalla löytyy kivoja leikkejä, vaikka eivät olisi halloweeniin liittyviä... :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo2092259Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1661494Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset2271101- 60975
- 57961
- 71937
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus72851- 93807
Hyvinvointitalo, mitä sanoo Korkein hallinto-oikeus . Mikä on kansalaisten oikeusturva?!
Onpa mielenkiintoisessa vaiheessa Pyhäjärven hyvinvointitalon kohalo; Saako rakentaa, vai eikö? Kaupungin tekninen johta120741- 51738