Miten photariin saa venäjänkieliset aakkoset? Pitäisi tehdä venäjänkielinen nettisivu, eli navigointivalikon kuvissa pitää olla venäjänkielinen teksti.
Kyrilliset kirjaimet photariin?
3
592
Vastaukset
- ..kaikenlaista...
Lataa jostain netistä ilmaisfontti. Fontit asennetaan ihan normaalisti fonttikansioon ja ne ovat sovellusten käytettävissä.
Se kuulostaa vähän huolestuttavalta että olet tekemässä saittia ilman kielen osaamista. Toivottavasti Sinulla on olemassa mieluusti äidinkielenään venäjää osaava oikolukija?
Niin, joskus kahdeksankymmen luvun alussa meillä töissä tehtiin käsin kyrillinen fontti Neuvostoliiton vientiä varten. Kahdeksankymmenluvun loppupuolella teetin kyrillisen fontin kotikoneeseen. Niitä ei nääs saanut rahallakaan niihin aikoihin. Nyt on ostofontit vaikkei niin paljon tarvetta enää olekkaan.
Ai niin, fotari ei muuten ole kuin aputyökalu webbisaitin teossa. No onnea ja menestystä kuitenkin väpellyksellesi. - Honeygirl-91
Tässä on ties minkä kielten fontteja:
http://www.david-pye.com/fontvault/language2.php
En tiedä miten fonttien tekijän, kielimiesten ja Windowsin ajatukset menevät yhteen. - kun etsii
no esimerkiksi toi
www.dafont.com
ja onhan noita. Opettele googlettamaan:
download free fonts
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986168KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495637Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602673Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072098Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071798- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801287- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331058