lomauttko vai irtisanooko Kankaanpään kuntoutuskeskus väkeään
miten on
H.J
2517
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kuulemma ulkopuolisen konsultin kehittämä "pelastusohjelma" muuttaa koko toiminnan suunnan ja nime´nomaan nousujohteiseksi.Työntekijöiden toiminnot yksiötasolla analysoidaan ja tarkennetaan osuus kokonaisuudessa. Turhia toimintoja karsitaan(=vähemmän kuluja/tuotos) ja mainontaa lisätään,uusia hoitopaketteja kehitetään mm.veteraani ja työkyky-ylläpito kohderyhmille.
Tulosta saadaan varmasti pian ja toiminta on senjälkeen esimerkkinä muille vastaavan alan laitoksille. Puitteet ovat loistavat, nyt on vain otettava oikea suunta ja nimenomaan seurattava asiakasryhmien tarpeita. Ala on nopeasti kehittyvä niin hoitometodien kuin ravinto/elintapa-neuvonnan suhteen.
se kilpailu on kasvanut kovasti. Veteraanit vähenee ja kela nuukailee kuntoutusrahoissa. Samassa kilpailussa on mukan monia kuntokeskuksia.
Osa on jo karsinut työntekijöitä säästö syistä. Samalla tavalla ne muut seuraavat asiakasryhmien tarpeita. Katsotaan miten asiat on muutama vuoden kulutta