eikö tosiaan tietoa muurarista?

ois kysymys Tiilerin Jussin ja 1&1/2 reikäsen hormin ja 2,5m seinän puhtaaksi muuraamisesta.
101970
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

mihin päin olis jussi tulossa?

Äänestä
  • vaasan seudullehan se tulis

    Äänestä

hyväksytyistä muurareista. Pyydä niistä joku. Me ollaan käytetty 2:ta ja hyviä on olleet.

Äänestä

katso peiliin.

Vaimo muurasi taloni leivinuunin ja 7m piipun 8 kuukaudessa palkkatyön ohella, pari tuntia duunia päivässä. Ei ollut aiemmin rakentanut mitään ja hieno uuni ja piippu meillä nyt.

Äänestä

ajat sitten maksakirroosiin. Nuoresta polvesta ei ole mihinkään: ei tietoa, ei taitoa, ei ammattiylpeyttä. Sad but true.

Äänestä
  • Mutta en muuraile näille nykyajan rakentajille.

    Äänestä

  • Kunnon muurareita olivat he, jotka kossupullopalkalla tekivät aika hurjia määriä.

    Äänestä

  • Muurari11Vaasa kirjoitti:

    Kunnon muurareita olivat he, jotka kossupullopalkalla tekivät aika hurjia määriä.

    voitasko jutella asiasta lähemmin? Ensimmäisessä oli minun sähköpostiosoitetiedot. Niin perinteiset savuviinat toki mut rahalla nykyään töitä tehään.

    Äänestä

Niin se sauhuviinapullon saa vasta sitten kun todetaan että toimii ja yleensä se on toiminnan tae !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jamo-59 kirjoitti:

ois kysymys Tiilerin Jussin ja 1&1/2 reikäsen hormin ja 2,5m seinän puhtaaksi muuraamisesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu